Fixmobi Video Servisine Dikkat Edin

Artık insanlar nasıl para kazanırım diye düşünürken saçma yöntemlere ve kullanıcıları aldatıcı yöntelmere başvurmaktan çekinmiyor.İnternette sıkça şikayetlerini okuyabileceğiniz ve benim de bir şekilde bulaştığım fixmobi servisinin uygulamasını sizlerle paylaşmak istiyorum.Bildiğiniz gibi artık 3G hizmetinin yaygınlaşmasıyla mobil paketimizle internetimize bağlanıyoruz.Önceki yazılarımda bahsettiğim gibi mobil internetinizi bilgisayarınızla da paylaşarak bilgisayarınızdan internete girmeniz ile birlikte mobil paketler daha da populer hala geldi.Populer hale geldi gelmesine de bunu fırsat bilen servisler de gayet işi usulüne uydurmuş bir şekilde hizmetlerini !!! sunmaya başlamış.Peki nedir buradaki durum ?

fixmobi

Siz gayet normal bir şekilde internette gezinirken nasıl olduğunu anlamadan fixmobi servisinin sitesine erişim sağlıyorsunuz ve karşınıza büyük bir resim altında küçük bir yazı ve onun altında  da renkli bir şekilde onaylıyorum butonu yer alıyor.Siz sıradan bir şekilde aradığınız içeriğe ulaşman aceleciliğiyle basitten bir onay işlemi olduğunu zannediyorsunuz ama onaylayıp tamam dediğinizde haftalık olarak 10 TL ödeyeceğiniz bir hizmete üye olmuş oluyorsunuz!!!!Hemen telefonunuza sms geliyor ve o an ne yaptığınızı sorgulamaya başlıyorsunuz.Bu oyuna !!! yetişkinler bu şekilde düşerken çocuklar da elbette sıradan onay kutucuğu zannederek düşüyorlar.

İnternette araştırmalarımda çoğu insan bu konudan müzdarip.İşte yapılan şikayetlerden birkaçı :

1-Hiçbir içerik indirmediğim ve izlemediğim halde benden para kesen Fixmobi.com şirketinden şikayetçiyim.

2-12 yaşındaki oğlumun oyun sitesine girmek isterken öylesine oluşturulmuş +18 uygulamasını aşarak fixmobi.com üyeliği aktive edilmiş ve haftalık 10 TL'den ayda 40 TL kesilecekmiş ancak fark etmem sonucu 10 TL ile kurtardım.

Öncelikle şu bir gerçek ki  sitenin büyük ihtimalle özel bir içeriği yok.Yani internette hangi videoyu izlemek için ücret ödenir ki?

Bence tamamen insanların dalgınlığından yararlanmaya yönelik bir servis.Evet bir şeyleri onaylıyorsunuz ama bu iş bu kadar kolay olmamalı.Tek bir kutucuğa onayla para kesilmemeli.Ya üyelik ücreti 1000 TL olsaydı

Peki türkcell, avea ve vodafone ne demeli?Böyle bir servise nasıl onay veriyorlar?

Sonuç olarak eğer gelen sms i dikkate alırsanız hemen iptal ederek 10 Tl ödeyerek kurtarıyorsunuz.Eğer geç uyanırsanız geçen her hafta için 10 Tl ödüyorsunuz.Benden uyarması…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. eğer btk'ya yeterince şikayet olursa btk, bu servisi engelleyecektir. fakat çoğu kişi şikayetini btk'ya bildirmek yerine şikayetvar.com, forumlarda veya diğer web sitelerinde dile getiriyor. btk'da şikayet almayınca hiçbir işlem yapmıyor. ayrıca internet üzerinden mobil abonelik sunan servislerin onay sms'i göndermesi gerekiyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çok doğru söyledin aman bir şey olmaz deyip susup geçiyoruz.

      Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.