Android 4.4 KitKat Yakında Geliyor

Populer işletim sistemi android yeni sürümünde ilginç bir isimle daha karşımıza çıkıyor.Google, önceki sürümlerine verdiği çikolata – şekerleme isimlerine bir yenisini daha ekleyerek son güncellemedeki android 4.4 sürümünün ismini KitKat olarak adlandırılacağını duyurdu.Bildiğiniz gibi önceki sürümlerin isimleri de sırasıyla Cream Sandwich, Jelly Bean şeklindeydi.Eğer daha önceki sürümleri merak ediyorsanız Android kitkat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

KitKat adı eminim sizlerde de Nestle markasını çağrıştırdı.Tabii hemen akıllara google ın nestle firmasıyla maddi bir anlaşma mı yaptı sorusu geliyor.Fakat google android ortaklıklar müdürü John Lagerling, bu anlaşmanın düşünülenin aksine para alışverişi dahilinde olmadığını sadece eğlenceli ve ilginç bir şey yapma amaçlarında olduğunu bildirdi.Anlaşmanın detayları ve ilerleyen günlerde birbirlerine olan etkisi bilinmez ama basına yansıyan anlaşma şekli bu şekilde.Ayrıca nestle firması ABD, Brezilya ve Rusya gibi ülkelerde android maskotunu taşıyan 50 milyon çikolata satacak.

android-kitkat

İşin hikaye kısmı bu şekilde.Eğer bu güncelleme neler getiriyor derseniz henüz o konuda net bir şey yok.Söylenen muhteşem bir andorid deneyimini kullanıcılarına yansıtacağı.İlerleyen zamanda gelen güncelleme ile nasıl bir kullanım yansıtacağını hep birlikte göreceğiz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.