Avrupa Maçlarını Şifresiz Kanalda İzlemek Mümkün mü

Takımlarımızın avrupa arenasında boy göstermesiyle birlikte bazı yayın kuruluşları bu işi fırsat bilerek satın aldıkları maçları kendi bünyesinde şifreli olarak yayınlamaya başladı.Durum böyle olunca zaten sınırlı sayıda maç oynayan temsilcilerimizin maçlarını maalesef seyredememekteyiz.Ülke maçları ligtv de şifreli avrupa maçları dsmart da şifreli derken ağız tadıyla sanırım maç seyredememenin sıkıntısını yaşıyorsunuzdur.Aynı sıkıntıyı çeken birisi olarak kendime alternatif yollar geliştirdim ve onu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi süper lig maçları ligtv de ve şifreli olarak yayınlanmakta.Buna alternatif olarak digiturk play daha uygun fiyatta.Eğer internetiniz varsa digiturkplay ile maçları daha uygun bir şekilde seyredebilirsiniz.

Gelelim asıl konumuza.Avrupa maçlarımız son yıllarda maalesef dsmart tarafından yayınlanmakta.Yalnız türksatda ya da hotbird uydusundaki bazı kanallar da maçları canlı olarak yayınlamakta.Bu kanalların başında Az tv ve idman tv gelmektedir.Bu yazımı okumadan önce de eminim google da az tv frekans,  maçlar şifresiz kanalda gibi aramalar yapmışsınızdır.Size kötü haberim var o da az tv ve idman tv artık kendi uydularından yayın yapacaklar.Yani türksat a elvada dediler. Bu durumda en büyük kaynağımız ortadan kalkmış oldu.Peki şimdi ne yapacağız?Yapmamız gereken şey özellikle maç günleri ilgili maçı veren şifresiz kanalı google da arayarak araştırmak.Örneğin Fenerbahçe – Arsenal maçını son gün google da arayarak Rustavi 2 kanalında canlı olarak seyrettim.Sanırım bu senenin favori kanalı da Rustavi 2 olacaktır.Rustavi 2 frekansını da google da arayarak bulabilirsiniz.

Sizlere tavsiyem rakip takımların ülkelerinin kanallarını takip edin.Örneğin alman temsilcilerini hotbird de yer alan alman kanalları vermekte.Eğer hiç uğraşmak istemiyorsanız beni google plus dan takip ederek izleme imkanı olan kanallara ulaşabilirsiniz.

Futbol konusunda tutkunuz varsa eminim her maç günü arayış içindesinizdir.Eğer lig tv ve dsmart üyeliğiniz yoksa seçeneğiniz dışarı çıkıp uygun bir yer bulmak ya da yukarıdaki alternatif yolları denemek olacaktır.Yukarıdaki yöntemlere ilavaten sizin farklı yöntemleriniz nelerdir?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. bence kimse dsmart ve digitürk almasa olay çözülür bazıları diyecek para geliyor diye eğer yöneticiler mal olmazsa başka gelirlerde bulurlar, halkta beleşcilikten kurtulur.

    YanıtlaSil
  2. Güzel yöntemmiş. Hem yasal hem ücretsiz. :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.