Bilgisayarınızdan Android Telefonunuz Nasıl Kontrol Edilir

Telefonunuzdaki çeşitli işlemlerinizi bilgisayarınızda gerçekleştirmek istemez miydiniz?Dosya transferi gerçekleştirmek, telefonunuzda yüklü uygulamaları görmek, rehberinizde göz atıp yeni grup oluşturmak, son çağrılarınızı görmek, telefonunuzdaki müzikleri dinlemek ya da telefonunuzdan sms göndermek amacıyla android telefonunuzu bilgisayarınızdan yönetebilirsiniz.Üstelik tüm bu işlemleri gerçekleştirmek amacıyla marketten indireceğiniz ücretsiz bir uygulama ve internet bağlantısı yeterli olacaktır.

Ofiste sürekli yanınızda olan telefonunuzda çeşitli işlem yaparken, özel günlerde toplu mesaj atarken ya da telefonunuzu evde unutmuşsanız uzaktan erişim sağlayabilmek adına bu uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.Size bu kolaylıkları sunan uygulamadan bahsedersek :

>>İki telefon arasında kolayca dosya paylaşın

anroid-telefon-bilgisayar-yonet

Airdoid, android telefonunuzu bilgisayarınızdan yönetmenizi sağlayan google play marketten ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulama.Bu uygulamayla telefonunuzu bilgisayardan yönetmek istiyorsanız play marketten bu uygulamayı telefonunuza kurun.

1.Telefonunuzun wireless ya da mobil bağlantı ile internete bağlı olduğundan emin olun.

2.Uygulamayı telefonunuzdan çalıştırın ve mobil ya da wireless yoluyla bağlantınızı sağlayın.

3.Sistem size otomatik bir IP adresi ve şifresi verecek.İlk olarak bu IP adresini tarayıcınıza girin ve sayfaya bağlanın.Daha sonra sistemin size verdiği şifreyi girin.

airdroid-bilgisayar-baglan

4.İşlemi doğru tamamladıysanız telefonunuza bağlandınız demektir.Sol taraftaki menüyü kullanarak yukarıda bahsettiğim işlemleri yapabilirsiniz.

android-telefon-bilgisayara-baglan

>>Mobil internetinizi paylaşarak bilgisayarınızdan internete girin

Telefonunuzda farklı gruplar oluştururken ya da toplu mesajlar atarken özellikle kullanışlı olacağını düşündüğüm bu uygulamayı beğeneceğinizi umuyorum.Telefonunuza hangi amaçla uzaktan bağlanma ihtiyacı hissettiniz?Tecrübenizi bizimle paylaşın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.