İki Telefon Arasında Kolayca Nasıl Dosya Paylaşılır

Kimi zaman çektiğiniz fotoğrafları, dinlediğiniz müzikleri ya da önemli dosyalarınızı yakınınızdaki arkadaşınızla paylaşmak isteyebilirsiniz.Bilgisayarınızı kullanmadan o an telefonlarınız arasında bu işlemi gerçekleştirmek en uygun çözüm olacaktır.Fakat çok basit sıradan bir işlem gibi görünse de doğru yöntemi bilemezsek bu kolay görülen işlem can sıkıcı hal alabilir.İki akıllı telefon arasındaki dosya transferini farklı alternatifler kullanarak yapmanızı sağlayabilecek yöntemleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Bluetooth ile Dosya Aktarın

Bildiğimiz en basit ve en akla gelen yöntem bluetooth ile dosya aktarımını gerçekleştirmek.Telefonunuz hangi işletim sistemine sahip olursa olsun bluetooth ile dosya paylaşabilirsiniz.Paylaşmak istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp paylaş ı seçerek arkadaşınızın telefonunu seçerek dosyayı ona gönderebilirsiniz.Bu yöntemin dezavantajı telefonların aynı ortamda olması gerekliliğini olması

Dropbox Tarzı Bulut Servislerini Kullanın

Telefonunuza kuracağınız dropbox uygulaması sayesinde dosyalarınızı bulut hesabınıza ekleyerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.Dosyayı paylaşacağınız kişi de uygulamanın olmasına gerek yok.Siz sadece dosyalarınızı hesabınıza yükleyin ve arkadaşınızla facebook-twitter-mail yoluyla linki paylaşın.

Dosyalarınızı Mail Yoluyla Gönderin

Bir mail hesabınızın olduğunu varsayarak dosyalarınızı arkadaşınıza mail atarak da paylaşabilirsiniz.Akıllı telefonların hepsinde mail uygulamaları mevcut.Bu yüzden harici bir uygulamaya gerek kalmadan dosya transferini gerçekleştirebilirsiniz.Aynı anda birden fazla kullanıcıyla dosyanızı paylaşmak da mümkün.

Fast File Transfer Uygulaması ile Dosya Gönderin

Dosya transferini kolaylıkla yapabileceğiniz uygulamalar android markette ya da diğer işletim sistemlerinin marketinde mevcut.Örneğin google play dan inderebileceğiniz Fast File Transfer Uygulaması en iyi alternatifler arasında.İnternet bağlantısına gerek duymadan Wi fi Tethering yöntemiyle dosya paylaşmanıza imkan tanıyor.Yüksek hızı nedeniyle özellikle büyük dosya transferinde kullanabilirsiniz.

Yukarıda birbirine alternatif olabilecek dosya paylaşımı için farklı yöntemleri sizlerle paylaştım.Peki siz en çok hangi yöntemi kullanıyorsunuz?Kullandığınız farklı alternatifler var mı?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.