Sitenizde Banner Reklam Satarak Nasıl Para Kazanılır

Her blog yazarı yazdıklarının karşılığını görmek adına blogundan para kazanmak ister.Fakat sizler de bilirsinizki bu iş blog hayatına yeni başlamış, ziyaretçi sayısı az bloglar için mümkün olmayacak bir iş.Bu yüzden blogunuzdan para kazanmak için öncelikle ziyaretçi trafiği probleminizi çözmeniz gerekmektedir.Eğer aylık 5000-1000 ziyaretçi sayınız varsa artık blogunuzdan para kazanma zamanınız gelmiş demektir ve farklı alternatiflere yönelebilirsiniz.Bu farklı yöntemleri daha doğrusu adsense olmadan web sitenizden para kazanma alternatiflerini önceki yazımda sizlerle paylaşmıştım.O yazımda  da bahsettiği gibi adsense den sonra en önemli gelir kaynağı olabilecek yol sitenizde banner alanı ve text link satmak.

Sitenizde banner alanı satmak kimi zaman adsense gelirlerinizden bile fazla olmaktadır.Emin olun şu anda ehli blog da aynı bu durum söz konusu.Banner alanı satarak iyi paralar kazandığımı söyleyebilirim.Peki bu kadar önemli gelir kaynağı olan bu yöntemi blogunuzda nasıl uygulayabilirsiniz?

banner-reklam

İlk olarak blogunuzun yeterli populeriteye ulaşmış olması ve iyi bir ziyaretçi trafiğini yakalamış olması gerekmektedir.Eğer bu konularda sıkıntı yaşıyorsanız aşağıdaki yazılarımı okuyabilirsiniz :

 

>>Blogunuzun Okuyucu Sayısını Artıracak Yöntemler

>>Blogunuza Daha Fazla Yorum almak İçin İpuçları

>>Etkileyici blog Olmanın 5 Önemli Yolu

 

Reklam Sayfası Oluşturun

İlk olarak sayfanızda bir reklam sayfası oluşturmalısınız.İnsanlar sizin blogunuzda reklam vermenin ne gibi bir fırsat olduğunu anlamalılar.Bunun yanında onların ellerinde sayısal değerler olması açısından aylık ziyaretçi trafiği, alexa değeri, page rank değeri, facebook-twitter takipçi sayısı gibi değerlere de yazınızda yer vermelisiniz.

Okuyucularınız hangi alanda kendi reklamlarını yayınlayabilirler bunu bilmek isterler.Bu yüzden mevcut reklam alanı fırsatlarınızı onlarla paylaşın.Aynı zamanda ödeme yöntemleri ne şekilde olacak bu konuda da onları bilglendirin.Güzel bir  iletişim formu ya da mail adresi ile reklam vereceklerin sizinle bağlantı kurmasını sağlayarak yazınızı tamamlayın.

Sıra bu sayfayı tanıtmaya geldi.Blogunuzunn en gözde yerlerine bu sayfanın banner ini ya da linkini ekleyerek sayfanızı tanıtın.Hatta ara ara yazılarınızda bu sayfaya link verin.

Google Adsense Reklamlarına Yer Verin

Sitenizde ilk kez reklam vermeye başladığınızda reklam alanınızın daha hoş görünmesini sağlamak adına bir önizleme olması açısından google adsense reklamına yer verin.Bildiğiniz gibi adsense tüm standart reklam boyutlarını desteklemekte.Örneğin sidebar da 125 x 125 reklam alını satıyorsanız buraya ekleyeceğiniz 1 adet adsense banner o alanı daha cazip hale getirecektir.

Forum Sitelerini Takip Edin

Populer webmaster sitelerinde reklam alanı alış verişi yoğun olarak yapılmaktadır.İlgili konu başlıklarını takip ederek reklam verenleri sitenize çekebilirsiniz.Bunun yanında etkileyici bir başlıkla kendinizi onlara tanıtabilirsiniz.Yukarıda bahsettiği reklam sayfanızı bu konu başlığında kullanabilirsiniz.İnsanlar sizlerle ticaret yaptıkça tanınacaksınız ve bu da sizin referansınız olacak.İnsanlar sizinle dürüst bir ticaret yaptıkça reklam vermek isteyenlerin sayısı da artacaktır.

Reklam Firmaları İle İletişime Geçin

Adsense alternatifi olabilecek firmalar ülkemizde maalesef sınırlı sayıda.Yalnız kullananlar ve memnun kalanlar da yok değil.Bu firmalara arkadaşlarınızın yorumları sayesinde ulaşıp reklamlarını yayınlayabilirsiniz.Adtriplex bu konuda inceleyebileceğiniz firmalar arasında.Eğer paypal hesabınız varsa qadabra firmasının reklamlarına da sitenizde yer verebilirsiniz.

>>Blogumdan Neden Para Kazanamıyorum

Evet yukarıda sizler blogunuzun banner alanlarını kiralayarak nasıl para kazanabilirsiniz onu paylaştım.Sizin kullandığınız güzel bulduğunuz başka firmalar varsa yorum bölümünde paylaşırsanız sevinirim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.