Windows 8.1 Preview Güncellemesi Hazır,Hemen İndirin

Microsoft dün itibariyle windows 8 in ilk güncellemesi olan windows 8.1 preview i kullanıcılarına duyurdu.Ehl-i Blog olarak siz okuyucularım için bu sürümü araştırdım ve notlarımı sizlerle paylaşıyorum:

İlk olarak şunu bilmelisiniz ki: Windows 8.1, windows 8 e gelen ücretsiz bir güncelleme ve halihazırda kurulu sisteminizi tek tıkla yükseltebilirsiniz.Aynı zamanda hazır paketin ISO dosyasını da indirilebilir halde bulabilirsiniz.

Gelelim windows 8.1 in getirdiği yeniliklere.Elbette bu yeni sürüme geçmeden önce ne tür yenilikler getirdiğini merak ediyorsunuz.Gelin hep birlikte bu yeni sürümün getirdikleri yeniliklere göz atalım:

Başlangıç Butonu

Sanırım windows 8 i kullananların en çok müzdarip olduğu noktalardan birisi de başlangıç butonu.Microsoft be yeni güncellemesi ile birlikte bir başlangıç butonu eklemiş fakat o başlangıç butonu sizin beklediğiniz cinsten değil maalesef.Yani ekranın sol alt köşesine gelen butona tıkladığınızda beklediğiniz içeriğe ulaşamıyorsunuz.Sadece text tabanlı ve düzenlenemeyen bir menu sizi karşılıyor.Bu menüyle birlikte windows un bir kaç parametresini değiştirebiliyorsunuz.

windows8-baslangic-buton

>>>>>Windows 8 de Başlat Butonu Nasıl Geri Getilir?

Genişletilmiş SkyDrive Entegrasyonu

Microsoftun bulut servisi olan SkyDrive entegrasyonu ile dosyalarınız arasındaki geçişi kolaylıkla yapabileceksiniz.Üstelik offline olmanız durumunda bile dosyalarınız ulaşılabilir olmaya devam edecek.

SkyDrive

Açılışta Direkt Masaüstüne Ulaşım

Microsoft bu güncellemesi ile açılış ekranını atlayarak direkt masaüstüne ulaşım sağlayan özelliğini aktifleştirmiş.Eğer bu güncellemeyi bilgisayarınıza yüklediyseniz bu işlemi gerçekleştirmek çok basit.

  • Görev çubuğunda herhangi bir boş yere sağ tıklayın ve özellikleri tıklayın.
  • Navigasyon tabına tıklayın
  • Start screen menüsü altındaki “Go to the desktop instead of Start when I sign in” seçeneğini tıklayın ve kaydederek çıkın.

Windows8.1-boot

Bir dahaki seferde windows unuzu boot ettiğinizde direkt masaüstüne ulaşacaksınız.

Geliştirilmiş Bilgisayar Ayarları

Windows 8  kullanıcılara pek fazla ayar şansı tanımıyordu.Yalnız bu güncellemeyle birlikte denetim masasına gitmeden kolay bir şekilde ekran çözünürlülüğü, güç seçenekleri, lisans anahtarı değişimi ve windows güncellemelerini yapabileceksiniz.Bunun yanında başlangıç ekranında değişiklikler yapabilir ve arkaplan resmini değiştirebilirsiniz.

windows8.1-baslangic

>>>>>Windows 8 de God Mode Nasıl Aktifleştirilir

Tüm bunların yanında Internet explorer 11, gelişmiş store uygulamaları ve arama çubuğunun BING arama motoru ile entegrasyonu da yine bun güncellemeyle birlikte kullanıcıya sunulanlar arasında.

Sizi bu yapılan güncellemeler tatmin etti mi bilmiyorum ama final sürümünden önce kullanıcı yorumlarına dayalı faydalı gelişmeler yapılmış görünüyor.Eğer yukarıda paylaştıklarım sizi bu güncellemeyi yapma konusunda tatmin ettiyse hali hazırda sisteminizi aşağıdaki adımları takip ederek güncelleyebilirsiniz.

Windows 8.1 e Nasıl Geçiş Yapılır

  • İlk olarak buradaki güncellemeyi bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz dosyayı çalıştırarak güncellemeyi bilgisayarınıza kurun.
  • Şimdi sisteminizi yeniden başlatın.Sistem açılışta size yeni güncellemeyi kuracağınız ekranı karşınıza getirecek.

Windows_8.1-guncelleme

Store a giriş yaparak bu güncellemeyi bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Windows 8.1 ISO Dosyası Yardımıyla Nasıl Kurulur

Eğer komple ISO dosyasından bu güncellemeyi içeren sürümü kurmak isterseniz aşağıdaki indirme linkerinden ISO dosyasını indirin ve DVD ye yazdırın.

>>>>>Windows 8 Nasıl Kurulur

Aşağıdaki linklerden ISO dosyalarını indirmeden muhakkak önceki windows 8 sürümünüzü yedeğini alın.Windows 8.1 Preview bazı tablet ve PC lerde desteklenmiyor.

İşte dosyaları indirebileceğiniz linkler:

Turkçe 64 bit

Türkçe 32 bit

Ürün anahtarı : NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F

Windows 8.1 preview ile ilgili komple bir rehber olabilecek yazı sizlerle paylaştım.Tüm bunlarında dışında yeni güncelleme ilgili görüşlerinizi yorum bölümünde paylaşırsanız sevinirim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.