Tek Tıkla Masaüstü İkonlarını Gizleyin/Gösterin

Harika bir duvar kağıdı buldunuz ve masaüstü ikonlarınızın bu duvar kağıdını gölgede bıraktığından mı düşünüyorsunuz?Size bu noktada çözüm masaüstü ikonlarınızı tek tıkla gizleyip ihtiyacınız olduğunda tekrar kolayca ortaya çıkmasını sağlamak olacaktır.Kullandığınız arkaplan bu şekilde size daha hoş bir görüntü sunacak.Peki nasıl ?
AutoHideDesktopIcons küçük boyutlu kurulum gerektirmen taşınabilir sürümüyle tek tuşla masaüstü ikonlarınızı saklayıp/gösterebilmenize imkan tanıyor.Üstelik bu tuşları kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.Tüm bunların yanında programın zamanlayıcı özelliği de mevcut.Saklama veya gösterme özelliğini zamanlayıcı ile ayarlayabiliyorsunuz.
Sonuç olarak masaüstü arkaplan resimlerine önem veriyor ve tüm resmi görmek istiyorsanız bu küçük uygulamamızı kullanabilirsiniz.Bunun yanında masaüstünde yer alan kısayolları harici kişilerden saklamak için de bu uygulama güzel bir alternatif olabilir.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Tam benlik aslında :) Masaüstünde bir ton klasör mevcut

    YanıtlaSil
  2. Benimde çok işime yarar büyük ihtimalle

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.