Feedburner Email Teslim Zamanı Nasıl Ayarlanır

Mail aboneliği çok fazlasıyla önemsenmese de sosyal medya araçlarından çok fazlasıyla ziyaretçi geri dönüşü sağlayan bir uygulamadır.Eğer aktif mail hesabıyla sitenize üye olmuş okuyucularınız varsa her sabah mailini kontrol ettiğini düşünürseniz mail kutusuna gelen son yazınızı yüksek ihtimalle okuyacaktır.Tarafımdan da mail aboneliği olanların geri dönüşleri fazla olması denendiği için bunu sizlere kolaylık söyleyebilirim.Bu yüzden mail aboneliğinizi artıracak yöntemleri denemenizde fayda var.

mail-teslim-zamanı-ayarlaBu yazımda da yine mail aboneliği üzerine faydalı bir yazı paylaşacağım.Bildiğiniz gibi yaşadığınız bölgeye göre mail teslim tarihini ayarlarsanız mail kutusunda mailleriniz öne çıkar ve okuyucularınızın ilk sizin mailinize bakma ihtimali artar.Bu yüzden en çok kullandığımız feedburner mail servisinde maillerinizin teslim tarihini iyi ayarlarsanız aboneleriniz sitenize daha fazla dönüş sağlayacaktır.

 

>>>>>Mail Aboneleriniz Blogunuzu Takibi Bıraktığında Nasıl Haberiniz Olur

Peki feedburner email servisinde mail teslim zamanı nasıl ayarlanır?

  • Her zamanki gibi feedburner hesabınıza giriş yapın.
  • Değişiklik yapmak istediğiniz blogu seçin.
  • Üst menüden Publicize yi seçip sol taraftaki seçeneklerden Email subscriptions u tıklayın.
  • Aşağı doğru açılan seçeneklerden delivery options seçin.Karşınıza saat dilimleri ve saat aralığı seçenekleri çıkacak.Buradan İstanbul için olanı seçip istediğiniz zaman dilimini ayarlayın.
  • Tüm adımları doğru yaptıysanız artık kaydedebilirsiniz.

mail-teslim-zamanı-ayarla-2

Birkaç gün içerisinde belirlediğiniz saat dilimlerinde son yazılarınız okuyucularınızın mail adresine düşecektir.

Ülkemiz için en iyi zamanın hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. http://apkhilelioyunlar.blogspot.com.tr/ <<Bloguma tüm dediklerinizi uygulayarak feed i kurdum.Her şey iyi fakat bu saaati sabah 12'den akşam 12'ye yapabilsem iyi olucak.Bu özellik gelirse çok sevinirim.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.