Facebook Chat Ortamında Nasıl Resim Gönderilir

Facebook sosyal medya dünyasının öncülerinden ve günden güne populerliliğini artırarak sürdüren servis.Kullanıcılarının daha aktif ve kolay bir şekilde kullanması için güncelemeler yayınlayan facebook bu kez chat ortamında getirdiği yenilikle karşımıza çıkıyor.Bildiğiniz gibi MSN i tahtından eden facebook chat telefonda olsun bilgisayar ortamında olsun arkadaşlarımızla anlık görüşme yapmak için tercih ettiğimiz servislerden.Şimdi bu servis artık resim alış verişi yapmamıza da imkan tanıyor.Nasıl mı ?

facebook-sohbet-resim

Bildiğiniz gibi önceden facebook da bir resimi arkadaşımıza göndermek için mail yöntemini kullanıyorduk.Şimdi ise direkt olarak chat ortamından bu gönderimi gerçekleştirebileceğiz.

  • Facebook sohbet penceresi açıkken sağ alt köşedeki kamera ikonuna tıklayın.
  • Eklemek istediğiniz resimi seçin
  • Arkadaşınız eklediğiniz resmi anından ön izlemesini görebilecek.

Evet geç kalınmış ama faydalı olduğunu düşündüğüm bu özellik şu anda hesabınızda aktif olarak görebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.