Facebook da Hashtag Dönemi Başlıyor

Twitter ve google plus da aktif olan hashtag uygulaması artık facebook da da yer alacak.Aylardır çıkan haberlerde facebook un bu sisteme geçeceği yazılıyordu.Kimileri tarafından taklit kimileri tarafından mahremiyet engeli ve kimileri tarafından da yararlı olduğu düşünülen bu sistem facebook un resmi blogundan yaptığı açıklamayla birlikte aktif olacak.

Bildiğiniz gibi hashtag aynı konuda farklı paylaşımların olduğu bir katılımı tek bir etiket altında toplamamıza yarıyor.Aynı sistem facebook un hashtag sisteminde de yer alacak.Kullanıcılar durum güncellemelerinde hashtag leri kullanabilecek ve diğer servislerin hashtag leri de facebook üzerinden tıklanabilir olacak.Aynı zamanda facebook arama ekranında da hashtag arayabileceksiniz.

facebook-hashtag

Gizlilik ayarlarına gelince facebook gizlilik ayarlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını belirtiyor.Kullanıcılar yine aynı şekilde kendileri ile paylaşılan güncellemeleri görecekler.

>>>>>Facebook Sohbet Penceresinden Resim Gönderin

Facebook un böyle bir yazı paylaşması ile artık hashtag alanındaki söylentiler de açığa kavuşmuş oldu.Özellikle sosyal medyada büyük bir öneme sahip olan bu hashtag hizmeti yeni bir olaya imza atacağa benziyor.Gündemden düşmemek adına hashtag ler ile sürekli paylaşım yapanlar sadece hashtag i yazanlar facebook da da bu yönteme devam edecekmiş gibi görünüyor.Arkadaşlarımızdan defalarca aynı yazıyı yazmalarını görecekmişiz gibi geliyor.Bir de herkesin facebook da asıl ve twitter de sanal bir kimlik oluşturduğunu düşünürsek facebook da ki bu hasghtag akışı nasıl olacak merak ediyorum.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.