Dövme Yaptırdıktan Sonra Silinebilir Mi?

Dövme yaptırmak birçok kişi için oldukça ürkütücü olabilmektedir. Bazı kişiler çok hevesle dövme yaptırır ama sonrasında pişman olabilir. Bazı kişiler de yaşları ilerledikçe dövmelerinin estetik gözükmediğini düşünebilir. Tüm bu durumlarda Dövmeler'i sildirmek elbette mümkündür. Yani “Dövme, yaptırdıktan sonra silinebilir mi?” sorusunun cevabı büyük oranda “evet” olacaktır. Neden büyük oranda? Çünkü dövmenin tam anlamıyla silinemediği, silmenin zorlaştığı durumlar olabilmektedir. Bunun nedeni dövme silme işleminde lazer teknolojisinin kullanılmasıdır.

dovme-silinir-mi

Lazer teknolojisi ile dövme silme işlemi yapılırken dövmeniz eğer koyu renklerle yazıldıysa görece başarılı sonuç alınacağını söylemek mümkündür. Ama dövmeniz renkliyse dövmeyi çıkartmak o kadar da kolay olmayacaktır. Önceden Bilgi Alın

Dövme yaptırdıktan sonra silinebilir mi?” sorusunu soran kişiler bu konunun teknik ayrıntılarını öğrenmek konusunda hak sahibidir ve önceden bu bilgileri bilmek ilerisi için faydalı olacaktır. Koyu olan bir dövmeyi bile silmek lazerle yapılan birkaç seans işlemden sonra olmaktadır. Bu işlemler biraz acı verici ve hafif kanamaya neden olan işlemlerdir. Buradaki amaç vücutta bulunan boyayı parçalara ayırmaktır. Boyanın parçalara ayrılması onun vücut tarafından dışarı atılmasını sağlayacaktır. Böylelikle dövmeyi de daha rahat bir şekilde silmeniz mümkün olabilmektedir. Bu işlem biraz masraflı ve sabır isteyen bir işlemdir. Birkaç kere uygulanması gereken bir işlem olduğu için dövmeyi yaptırırken de sildirirken de kararlı olmanız önemlidir. Elbette önemli olan dövmenizden memnun olmanız ve onu ömür boyu taşıyacağınız konusunda kendinize inanmanızdır. Gerçekten içinize sinen bir dövme yaptırdığınız zaman bunu sildirmek de istemeyeceksiniz. Ama içiniz rahat bir şekilde dövme yaptırmadıysanız bundan pişman olma olasılığınız da artacaktır. Eğer Kalıcı Dövme Modelleri yaptırmak istemiyorsanız Hint kınası kullanarak kısa süreliğine dayanacak olan geçici dövmeler de yaptırabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.