Windows Sağ Tık Menüsüne Klasör Kısayolu Ekleyin (Programsız)

Herhangi bir dosyayı belirli bir yere göndermek için dosyaya sağ tıklayarak gönder seçeneğinden bluetooth, posta alıcısı, fax gibi programları seçeriz.Eğer favori klasörünüzle dosya alışverişi sıklıkla yapıyorsanız bu klasöre sağ tık menüsüne eklemeniz sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bildiğiniz gibi önceki yazımda favori programlarınız ya da klasörlerinizi bilgisayarım penceresine nasıl ekleriz onu paylaşmıştım.Şimdi ise bu türden klasörlerinizi sağ tık menüsüne nasıl taşıyabiliriz ondan bahsedeceğim.

>>>>>Programları Ve Dosyaları Windows Sağ Tık Menüsüne Ekleyin

windows-sag-tik

Bu işlemi harici program kullanmadan kolay bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

  • Başlat---Çalıştır a “shell:sendto” (” işareti olmadan) yazarak enter a basın.
  • Karşınıza gönder menüsünde yer alan programların kısayollarının olduğu ekran gelecek. Burada istediğiniz klasörün kısayolunu ekleyebilirsiniz.

Ekleme işlemini yaptıysanız herhangi bir dosya üzerine sağ tıklayarak gönder menüsüne bakıp yaptığınız işlemin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.