Otobüs Bileti Alırken Tek Noktadan Tüm Firmaları Sorgulayın

Havaların da yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte artık tatil planları yapılmaya başlanmış ve gerekli rezervasyonlar için girişimler hızlanmıştır.Bildiğiniz gibi teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte çoğu tatil işlemlerimizi sanal ortamda gerçekleştirerek büyük bir zahmetten kurtulduk.

Bildiğiniz gibi gideceğiniz otelin ya da konaklayacağınız bölgenin hemen hemen nasıl bir yer olduğunu, daha önce gidenlerin ne tür yorumlarının olduğunu sanal ortamda kısa bir araştırmayla öğrenebiliyorsunuz.Bunun yanında bölgeye hangi otobüslerin gittiğini ve ne zaman hareket edeceğine dair bilgileri de internette bulmanız mümkün.Eskiden elbette işler bu kadar kolay değildi.Gideceğiniz yere önceden karar verseniz bile otobüslerin kalkış saatlerini bilemiyordunuz.Tatile yakın zamanda öğrenseniz bile kalkıp otobüs firmasının yazhanesine gidip biletinizi ayırtmanız gerekiyordu.Üstelik gideceğiniz yere birkaç firma gidiyorsa en uygun bileti bulabilmek için farklı firmalara ait şubeleri dolanmanız gerekebiliyordu.

online-otobüs-bileti

Teknolojinin hızlı ilerlemesi otobüs firmaları ile olan alışverişi online ortama taşıdı ve yolcuların işi daha da kolaylaştı.Örneğin Ankara otobüs bileti almak istiyorsanız  yapmanız gereken planladığınız tarihteki otobüsleri kontrol etmek.Tabii tüm otobüs firmalarını dolaşarak fiyat ve zaman araştırması yapmak epey bir vakit alacaktır.Bunun yerine tek bir sistemden tüm servisleri kontrol edebileceğiniz bir sistem sizin işinizi kolaylaştıracaktır.Gideceğiniz saati ve yeri belirterek tüm otobüs firmaları içerisinde arama yapmak eminim hoşunuza gidecektir.

Yukarıda verdiğim örneğin yanında örneğin pamukkale turizm otobüs bileti gibi belirli firmaya ait filtreleme yapmak isteyebilirsiniz.Böyle bir durum için de kullanışlı bir servis işinizi kolaylaştıracaktır.

Sizinle paylaştığım iki tip örneği elbette çoğaltmak mümkün.Hayatımızın bir parçası olan iller arası yolculuklarımızda karşılaşabileceğimiz otobüs bileti ayarlama karmaşası bazen bizi seyehat etmekten usandırabilir.Gideceğiniz yere otobüs olmayabilir ve aktarma yapmanız gerekebilir.Tüm bu ve buna benzer karmaşaları yaşamamak, gerekli olursa tüm aktarmaları otomatik olarak görebilmek ve hangi firmadan olursa olsun bilet satın alırken puan kazanabilmek için kullanabileceğimiz servis mevcut.Üstelik bu servise Google Play marketten ya da app store dan ulaşabilir ve yakın zamanda peşin fiyatına taksitle otobüs bileti alabilirsiniz.Devamını okumak için

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler!

  YanıtlaSil
 2. bilgiler için teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Bilgilendirici bir çalışma gerçekten teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. faydalı bilgi teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.