Mail Aboneliklerinizi Artıracak En Etkili Yöntemler

Klasik bir söz vardır ya “Ya sev ya terk et ”.Siz de blogunuzu ziyaret eden okuyucularınıza bu şekilde 2 seçenek sunabilirsiniz.Ya takip et ya da terk et gibi.Tabii bunu diyebilmek için yani mail ile abone sayınızı artırabilmek için elbette belirli kıstaslar var:İçerik kalitesi, hedef kitle, blog yaşı gibi…

Yayın hayatına başlayanlar için ilk 6 ayda yeterince abone sayısına ulaşmak çok önemli.Özellikle internet kullanıcılarının en az bir adet mail adresi olduğunu ve bunu sıklıkla kontrol ettiğini düşünürsek onların maillerine kendi son yazılarımızı düşürebilmek hitimiz adına önemli bir adım sayılacaktır.

Peki mail abone sayısı nasıl artırılır?

mail-abone-artır

Etkili Mail Abone Kutusu Ekleyin

Blogunuza ekleyeceğiniz mail abone kutusu göze çarpan dikkat çeken türden olmalı. Bunu açılışa ekleyebileceğiniz gibi özellikle yazı sonlarına ya da blogunuzun en üstüne kayan bir şekilde eklemek iyi bir çözüm olabilir.

mail-abone-widget

>>>>>Yazılarınız Altına Mail Abone Kutusu Nasıl Eklenir

>>>>>Otomatik AÇılan (Pop up) Mail Abone Kutusu Ekleyin

Abonelik İçin Onlara Sebep Sunun

Sitenizi ziyaret eden kişi neden size abone olsun?Bu soru için güçlü bir cevap hazırlamalısınız.Paylaşmaya değer kaliteli içerik bunun en önemli sebebidir.İnsanlar sitenizi ziyaret ettiğinde sürekli isteklerine cevap bulabilecek kaliteli içerikle karşılaşırlarsa size abone olmak isteyeceklerdir.Tabii bunun yanında abone listenize güçlü bir artış sağlayacak çekilişler de düzenlemelisiniz.Hedef kitlenize yönelik hediyeleri mail aboneliği karşılığında sunarsanız geri dönüşler yüksek olacaktır.

Etkileyici Başlıklar Kullanın

Sizin blogunuzun içeriğini bilmiyorum ama normal anlamda bir konuda onlarca-yüzlerce blog bulmak mümkün.Peki bu kadar yazı be kadar görsel varken insanlar neden size abone olmalı?İnsanlar internette arama yaparken ilk olarak bağlığa takılırlar.Yazınıza ulaştıklarında da yine alt başlıklara göz atarlar ve sorularına hızlı bir şekilde cevap ararlar.Bu yüzden blogunuzu öncelikle kullanıcılara ulaşabilir kılmalısınız.Etkili başlıklarla kendinizi fark ettirmelisiniz.Blogunuzun pazarlamasını gerekiyorsa para harcayarak yapmalı ve daha fazla kullanıcıya ulaşmalısınız.

>>>>>Feedburner Mail Satırı Nasıl Değiştirilir

>>>>>Blogunuzun Okuyucu Sayısını Artıracak Yöntemler

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Mail abonelikleirnin etkisinin kalmadığını düşünüyorm çünkü millet ilk başta facebook adresine bakıyor.O yüzden sosyal medyada aktif olmak daha mantıklı geliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yine de etkisini ihmal edilmeyen bir yöntem bence.Kendi blogumdan biliyorum mail aboneliği ile ulaşanların sayısı sosyal medyadan daha fazla

   Sil
  2. + mail abonesi olanlar kesin olarak dönüyor. Facebook öyle değil.

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.