Cepte Tarife Seçerken Aldanmayın

Cep telefonunda hangi operatörü kullanırsanız kullanın eminim hangi tarife benim için en uygunu diye çokça düşünmüşsünüzdür.Çünkü birbirlerine benzer aynı operatörde onlarca tarife seçeneği bulmanız mümkün.Bu karışıklığı önlemek adına bildiğiniz gibi operatörler tarife karşılaştırma listelerini yayına aldılar.Bu liste bir nebze de olsun karışıklığı az indirecek gibi duruyor.Yalnız tüm bunlara rağmen operatörlerin küçük yazılarla belirttiği bir takım noktalar var ki biz bunlara dikkat etmeden atlıyoruz.

Peki tarife seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Öncelikle şunu belirteyim:Operator seçimi tamamen sizin seçiminizde.Yani çok konuşma yapıyorsunuzdur ilgili operatörün bir tarifesi vardır onu tercih edersiniz ya da cepte fazlasıyla internet kullanıyorsunuzdur başka bir operatör cazip gelebilir.Bu yüzden size bu yazımda operatör seçme konusunda herhangi bir öneride bulunmayacağımı belirtmek isterim.Gelelim konumuza:

cep-telefon-tarife-karsilastir

Çoğu operatör konuşma – internet ve SMS paketlerini bir arada sunuyor.Konuşma paketlerinde şöyle bir hile var.Ücretlendirme periyodu.Yani alo dediğinizde kaç saniye hesabınızdan düşecek.Örneğin 1000 dakikalık paket çok uygun görülebilir.Yalnız eğer ücretlendirmek periyodu 60 sn ise yani alo dediğinizde 60 sn düşecekse 1000 dakikalık paket hemen bitebilir.Bu ayrıntıya muhakkak dikkat edin.Ücretlendirme periyodunun 6 sn olmasına özen gösterin.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise internet paketlerinde.Sınırsız diye aldığınız internet paketi belirli bir indirme miktarından sonra adil kullanım limitini takılacaktır.Bunun kaç gbyte olduğuna dikkat edin.

Evet yakın zamanda kendime uygun bir tarife ararken karşılaştığım durumları sizlerle paylaştım.Tabii büyük büyük yazan her yöne gibi önemli noktaları da zaten dikkat ettiğinizi var sayıyorum.Sizin de karşılaştığınız bu türden önemli noktalar var mı?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Herhangi bir tarifeyi seçtiğimizde direkt aldanmış hissediyorum kendimi. :(:(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. O his ilk anda oluşuyor da sonra amannn diyorsun :) geçiyorsun

      Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.