Blogger Ekibi ile İletişim Kurmanın 3 Yolu

Google son zamanlarda yaptığı güncellemelerle çoğu sitenin yerinde dalgalanmalara sebep oldu.Bunun yanında spam mücadelesi kapsamında çoğu blog google ın ağına takılarak kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya geldi.Eğer siz de bir gün mail alıp bu ağa takıldığınızı bildiren bilgilendirme aldıysanız üzülmeyin bu konuda yalnız değilsiniz.Eğer google sitenize hata ile bu ağa düşürdüyse blogger ekibi ile iletişim kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Forum sitelerinden takip ettiğim kadarıyla birkaç blogger arkadaşım google dan aldığı mail ile şaşırmış ve DMCA kuralları gereği sitesinin kaldırıldığı bilgisini almıştı.Eğer siz de bu şekilde bir sorun yaşadıysanız aşağıdaki adımları kontrol ederek blogger ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.

google-iletisim

Zengin içeriği oluşturmak adına harcadığınız efor un bir günde yok olması elbette sinir bozucu bir şeydir.Üstelik adsense hesabınızın da kapatılması olayı daha da vahimleştirmektedir.Ne kadar gergin olsanız da ilk olarak sabırlı olun.Eğer hesabınıza bağlanabiliyorsanız ilk olarak blogunuzu yedekleyin.Aldığınız bu yedeği isterseniz wordpress de de kullanabilirsiniz.

Blogger Ekibi İle İletişim

Aşağıda yer alan linkte tıklayarak forma ulaşın ve her şeyi detaylı olarak anlatın.Mail adres ve telefon bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak doldurun.Her şey tamamsa formu gönderin

Blogger ekibi ile iletişim

Blogger Yardım Forumuna Yazın

Yukarıdaki yöntemde cevap alamadıysanız kibarca isteğinizi anlatan bir başlıkta derdinizi blogger forumda anlatabilirsiniz.

Blogger Yardım Formuna Yazın

Blogger Ofisini Ziyaret Edin

Son çağre google Türkiye ofisine başvurmak.Aşağıdaki linkte google ın ülkeler bazında ofislerinin yer aldığı yerleri göreceksiniz.Gördüğüm kadarıyla ülkemizde de İstanbul da bir ofisi mevcut.Nasıl ulaşabilirim diyorsanız ayrıntılı bilgi bu sayfada mevcut.

Google Ofis Türkiye

Son Sözler

Umarım blogger ekibi ile iletişim kurmanızı gerektirecek bir durumla karşılaşmazsınız ama günün birinde böyle bir durum yaşarsanız yukarıdaki yöntemlerle google ile iletişim kurabilirsiniz.Eğer yaşadığınız tecrübeler varsa bizimle paylaşarak ileride bu tür sorunlar yaşayan arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.