Adsense 970 x 90 Reklam Birimini Duyurdu

Adsense son dönemdeki reklam birimlerinde yaptığı değişikliğe bir yenisini daha ekleyerek 970 x 90 boyutlarındaki reklam birimini duyurdu.Bildiğiniz gibi adsense daha önceden 300x600 geniş reklam birimini duyurmuştu.Özellikle responsive temaların artmasıyla birlikte geniş ekran kullanan web site sahipleri için faydalı bir çözüm olacak boyutlara sahip bu reklam birimini sitelerinizde şu anda kullanabilirsiniz.

970 x 90 reklam birimi için sanırım en iyi reklam yerleşimi header kısmı olacaktır.Daha önceden tek başına 728 x 90 reklam birimini kullanırken yanına alan boş kalmasın diye kendi logomuzu sıkıştırıyorduk.Fakat şimdi direkt olarak reklama tek başına yer verebiliriz.

>>>>>Yazı Başlığının Altına Adsense Reklam Nasıl Eklenir?

Aşağıdaki resimden yeni reklam biriminin nasıl görüntülendiğini görebilirsiniz.

Adsense-970X90-reklam-birimi

Bu yeni reklam birimini sitenize eklemek için de her zamanki gibi adsense hesabınıza giriş yaparak yeni reklam biriminde 970 x 90 ı seçerek halledebilirsiniz.

adsense-970x90

Bildiğiniz gibi adsense sitenizde 3 tane reklam birimine ilaveten 3 tane de text reklam yayınlamanıza imkan veriyor.Bu yüzden reklam birimlerini maximum gelir elde edecek şekilde düzenlemelisiniz.

>>>>>Adsense Reklamlarını Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

>>>>>Google Adsense Akademisine Katılın

Adsense in bu yeni reklam birimini nasıl buluyorsunuz?Sitenizde yer vermeyi düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.