Windows da Herhangi Bir Uygulama Nasıl Daima Üstte Bırakılır

Bilgisayarınızda farklı programlarla aynı anda çalışıyorsanız ekranlar arasında geçişiniz de bir takım problemler yaşamanız olası.Bildiğiniz gibi windows 8 de ekranı ikiye bölerek otomatik olarak iki pencereyi ekrana sığdırabiliyorsunuz.Buna ilaveten bazen bir pencerenin ekranda başka pencereler açılsa bile onun sürekli masaüstünde sabit kalmasını isteyebilirsiniz.Örneğin hesap işlemleri yapıyorsunuz hesap makinanızın pencereler arasında kaybolmasından rahatsızsınız.İşte bu durumlar için çözüm olabilecek aynı winamp programında olduğu gibi belirlediğiniz programı daima masaüstünüzde seçili bırakacak küçük bir uygulamayı paylaşacağım:

windows on top

Windows on Top kurulum gerektirmeyen ve yaklaşık 850 kbyte civarında küçük bir uygulama.Bu uygulama aktifken seçili pencere üzerinde CTRL + T tuş kombinasyonları sayesinde ilgili pencereyi daima önce tutuyor.Eğer aynı pencere üzerinde iken tuş kombinasyonlarına tekrar basarsanız bu sefer aktifleştirme işlemini geri alıyor.Programı ilk çalıştırdığınızda hemen kurulum gerektirmeden sistem tepsisine yerleşiyor ve varsayılan olarak aktifleştirmeye hazır.İkonuna sağ tıklayarak menüden pasif hale getirebilirsiniz.

>>>>>Windows da Hızlı Bir Şekilde Tema Nasıl Değiştirilir?

Çok kullanışlı ve sıklıkla ihtiyaç duyulabilecek bir program olduğunu düşünüyorum.Kullanmanızı tavsiye ederim.

Download Windows on Top

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.