Son Tweet'leri RSS Olarak Görüntüleyin

Önceki yazılarımı takip edenler bilirler facebook bildirimlerini herhangi bir RSS okuyucusu üzerinden nasıl alırız onu paylaşmıştım.Bu yazımda da herhangi bir kullanıcıya ait son tweetleri nasıl rss olarak alabiliriz onu paylaşacağım.

RSS beslemeleri sıklıkla takip ettiğiniz siteleri hesapları tek bir yerden görüntülemek adına önemli servislerdir.Takip ettiğiniz sitelerin son güncellemelerini ve facebook hesabınızla ilgili bildirimleri rss olarak alabiliyorsunuz.Tüm bunların yanında bugün paylaşacağım özellik sayesinde bir kullanıcıya ait son tweetleri de rss olarak alabilecek ve favori görüntüleme parogramlarından olan google reader gibi servisler üzerinden görüntüleyebileceksiniz.

twitter-rss

 

Bu işlem oldukça basit.Kullanacağımız servis ise http://twitter-rss.com/ .

  • Siteye giriş yapıyorsunuz ve ekrandaki boş kutucuğa herhangi birisinin twitter kullanıcı adını yazıyorsunuz.
  • Daha sonra Get RSS butonuna basıyorsunuz.Servis size otomatik olarak bir sayfaya yönlendirecek.Buradaki sayfanın URL sini kopyalayıp RSS görüntüleyicisine yapıştırabilirsiniz.

>>>>>Twitter daki Eski Tweetlerinizi İndirin

>>>>>Twitter Aktivitelerinizden İnfographic Nasıl Oluşturulur

Örnek olarak ben reader a ekledim ve sonuç resimdeki gibi.Eğer güncellemelerini önemsediğiniz birileri varsa twitter güncellemelerini bu şekilde rss okuyucunuz sayesinde takip edebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.