Matematik İşlemlerini Yapabileceğiniz Ücretsiz Online Servisler

Hayatımızın tüm alanında kullandığımız bir bilim dalıdır Matematik.Kimimize göre aşılması oldukça güç kimimize göre de çözülmesi bir şiir kadar güzel.Matemetik hayatınızın ne kadarında var bilmiyorum ama zaman zaman çözmek istediğiniz hesaplamalar için bir hesap makinesine ihtiyaç duyacaksınızdır.Ne kadar matematik bilseniz de bazı hamallık getiren işlemleri hesap makinesine yaptırmak isteyeceksinizdir.Elinizin altında her zaman kullandığınız programlar ya da bir hesap makinesi olmayabilir.Peki çözüm : Her zaman ki gibi online servisler…

1-Mathway.com

Görsel olarak zengin bir menuye sahip kullanımına da hemen alışabileceğiniz bir servis.Trigonometrik problemleri dahai çözebileceğiniz alt yapıyı destekliyor.Eğer ingilizce olarak bir şeyler biliyorsanız rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum.

online-matematik-çöz

2-WolframAlpha

Tam bir matematik profesörü diyebiliriz kendilerine.Çünkü yapmak istediğiniz işlemi kendisine sunduğunuzda adım adım işlem basamaklarını gösteriyor.türevden integrale ve grafik çizmeye kadar tüm işlemleri yapabiliyor.Göz atıp yapabilecekleri konusunda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

image

İnternett gezinirken bulduğum bu faydalı servisleri günlük yaşantınızda ihtiyacınız olan her an kullanabilirsiniz.Standart sembol ve yazıları kullanarak çoğu işlemi çözdürebilirsiniz.Sizin kullandığınız farklı servisler varsa bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.