Neden Sitemde Konuk Yazarlık Sistemine İzin Vermeliyim

Google da yükselmenin en önemli yollarından birisi de kaliteli sitelerden backlink almaktır.Bildiğiniz gibi özellikle google ın penguen algoritmasından sonra backlink almak çok daha önemli bir hale geldi.Bunu gerçekleştirmenin en etkili ve ücretsiz yolu da konuk yazarlık kapsamında sitelere yazı yazmaktır.Ülkemizde bu konu çok yaygın olmasa da bilinçli arkadaşlar sayesinde günden güne etkisi anlaşılarak populerlik kazanmış durumda.Ayrıca Ehl-i Blog dahil yazılarınızı yayınlayabileceğiniz siteler bulmak konusunda onlarca alternatif bulabilirsiniz.
Önceki yazılarımda belirttiğim gibi sitenizde konuk yazar  uygulamasına yer veriyorsanız izin vereceğiniz sitelere dikkat etmelisiniz.Çünkü google, amaca uygun linkleri sever fakat konu dışı link eklemeniz başınıza dert olabilir.Bu yüzden çoğu blogger arkadaşımız konuk yazarlık sistemine sitesinde izin vermiyor.Fakat bildiğiniz gibi ben Ehl-i Blog da konuk yazarlık sistemine izin veriyorum.Neden mi?
>>>>>Konuk Yazarlık Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

konuk-yazar

Ücretsiz kaliteli özgün yazı

Bazen konu olarak sıkışırsınız ve ne yazacağınızı bilemezsiniz. Bu gibi durumda size gelen SEO uyumlu bir yazı blogunuzu güncellemek adına can simidi olabilir.Hatta bahsettiği konuları destekleyici yeni yazıların yazılması gereksinimini ortaya çıkarabilir. Bu sayede içerik bulmak sıkıntısından kurtulmuş olabilirsiniz.İş-okul hayatınız her gün yazı yazmaya elverişli olmayabilir.İşte tam bu noktada konuk yazarlarınız sizi kurtarabilir.
>>>>>Google Konuk Yazarlık Sistemini Destekliyor mu?

Daha fazla kişiye ulaşabilme

Siteniz için yazan kişinin sosyal çevresi genişse yazınızı paylaştığında o kişilere de ulaşabilirsiniz. Sizi tanımayan yüzlerce kişiye birden etkili bir yazı ile ulaştığınızı düşünsenize!!! Bu yüzden siteniz için yazı yazan kişinin sosyal çevresini de kontrol etmekte fayda var.

Sosyal medyada güçlü hale gelebilme

Yeni blog yazarları ya da güçlü blog yazarları kendini sizin okuyucularınıza duyurabilmek için sitenizde yazmak isteyecekler. Size ulaşan kişiler mutlaka sizi sosyal medyada takip etmek isteyecekler.Bu sayede sadece bir yazı sayesinde onlarca takipçi kazanabilirsiniz.Şöyleki bir yazar kendi yazısını 100 kişilik bir topluluğa paylaşsa ve bunların 10’u blogunuzu beğense ve sizi takip etmek istese bu bile göz ardı edilmeyecek bir katkı olacaktır.
>>>>>Ehl-i Blog da Yazar Olmak İster misin?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.