Google Webmaster Akademisine Katılın

SEO konusunda yeterince bilgiye sahip olmak için farklı kaynaklar araştırırız.Bu kaynakların hepsi de arama motoru devi Google ın algoritmasını anlamaya yöneliktir.Google ın çalışma mantığını anlayarak sitenizi öne çıkaracak çalışamaları yapmayı amaçlarız.Bu noktada google, kendi çalışma sistemini webmasterlara anlatacak online eğitim programı hazırladı.20 den fazla dilde yayınlanan bu programda Türkçe dil desteği olduğu gibi yeni ve ileri düzeydeki tüm site sahipleri için çalışma hazırlanmış.
Programın amacı yukarıda da bahsettiğim gibi site sahiplerine her şeyin yolunda gitmesi için gerekli çalışmaları yapmasını sağlamak.Sağdan soldan öğrenilen yanlış bilgileri ya da daha önce anlayamadığınız bir konuyu bu akademi programında bulabilirsiniz.
webmaster-akademi
Google webmaster akademi programına göz attığınızda yeni başlayanlar, deneyimli yöneticiler ve işletmeler için ipuçları bulacaksınız.Buradan eğer webmaster işlerinde yeniyseniz yeni başlayanlar tabına tıklayarak eğitime başlayabilirsiniz.Google ın nasıl çalıştığını, google ın sitenizi tanıyıp tanımadığını, kaliteli içerik nedir gibi kavramları bu aşamada öğrenebilirsiniz.İleriki aşamalarda ise sitenizin index durumu, kötü amaçlı yazılımlar, Spam içerik gibi konularda bilgi sahib olabilirsiniz.
>>>>>Google Adsense Akademisine Katılın
Adsense akademisinden sonra webmaster akademisini yayınlamasını gayet olumlu buluyorum.Çünkü google bu tarz programla artık web site sahiplerinin herşeyi ortak olarak bilmesini ve  öne çıkanların da  kaliteli içerik sahibi olanların olmasını amaçlıyor.Böylece çeşitli hileleri bilenler ile kaliteli içerik yazan hile olaylarından pek bilgisi olmayan site sahipleri arasında fark olmayacak.Orjinal olan – sosyal medyada güçlü olan yarışı kazanacak.Gayet olumlu değil mi?Ne dersiniz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.