Bilgisayarım Penceresine Favori Uygulamanız yada Klasörünüz Nasıl Eklenir

Bilgisayarım menüsü sıklıkla ziyaret ettiğimiz bir penceredir.Çünkü içerisinde sabit diskimize, eğer bağladıysak harici disklerimize ve CD/DVD sürücülerimize ait menüler var.Böyle bir pencereye isterseniz favori programlarınızı ve klasörlerinizi de ekleyebiliyorsunuz.İşte bilgisayarım penceresine harici bir yazılım kullanmadan program veya klasör ekleyebilmenin yöntemi:

İlk olarak şunu söylemeliyim ki aşağıda paylaşacağım yol Windows Vista-7 ve 8 de çalışmaktadır.

bilgisayarım

>>>>>Windows da GodMode Nasıl Aktifleştirilir

1-Başlat – çalıştır (win + R) diyerek aşağıdaki kodu çalıştırın:

%appdata%.

2-Bu kod roaming klasörünü açacak.Buradaki pencerelerden aşağıdaki yolu izleyerek network shortcuts klasörüne gelin.

\Microsoft\Windows\Network Shortcuts.

>>>>>Programları ve Dosyaları Windows Sağ tık Menüsüne Ekleyin

Bu klasörün içerisine istediğiniz programın ya da klasörün kısayolunu yapıştırdığınızda bilgisayarım penceresine eklendiğini göreceksiniz.Yalnız kısayolu ilk olarak masaüstünde oluşturup daha sonra bu klasöre kopyalamanız daha iyi olacaktır.

En az bilgisayarım menüsü kadar sıklıkla ihtiyaç duyduğunuz klasörleriniz ya da programlarınız için faydalı bir ipucu olduğunu düşünüyorum.Bu ipucunu kullanmayı düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.