Sosyal Medya Hesaplarınız Nasıl Yedeklenir

Hayatınızın % de kaçını online ortamlarda geçiriyorsunuz?Eminim bu sorunun cevabı günden güne artan bir oranda değişmektedir.Şöyle bir an geriye dönüp sosyal medya hesaplarınıza baktığınızda binlerce gönderi yaptığınızı fark edeceksiniz.En önemli anlarınızı ölümsüzleştiren resimler, etkinlikler ve o anki duygularınızı yansıtan ifadeler hepsi internet de sosyal ortamlarda.Peki bir gün tüm bu gönderilerin kaybolma ihtimalinden endişeleniyor musunuz?Eğer bu şekilde bir endişeniz var ve sosyal medya hesaplarınızı nasıl yedeklerim diyorsanız bu yazımda populer medya araçlarından facebook, twitter  ve google  plus da yedekleme işlemini nasıl gerçekleştiririz onu paylaşacağım.
Yedekleme işlemi farklı sosyal medya hesaplarında benzer bir şekilde ücretsiz olarak yapılabilmektedir.Facebook ile başlayalım:
sosyal-medya-hesap-yedek
Facebook
Facebook hesabınıza ait yedekleme işlemi ilk olarak hesabınıza giriş yapın ve hesap ayarlarından genel sekmesine geçiş yapın.Burada en altta facebook verilerinin bir kopyasını indir linkini göreceksiniz.Buna tıklayın.
image
Karşınıza yeni bir pencere gelecek.Arşivimi başlat butonuna basarak facebook verilerinizi indirebilirsiniz.
Twitter
Twitter da verilerinizi indirmek için önceki yazıma bakabilirsiniz.
>>>>>Twitter da Hesabınız Nasıl Yedeklenir
Google Plus
Google plus da verilerinizi indirmek için her zamanki gibi takeout servisini kullanacağız.
>>>>>Google Plus Hesabınız Nasıl Yedeklenir

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.