Samsung Galaxy S4 Tanıtıldı

Ve beklenen Samsung galaxy S4 görkemli bir törenle tanıtıldı.Akıllı telefon alanında rekabetin gittikçe kızıştığı ortamda samsung son hamlesini galaxy S4 ü tanıtarak yaptı.Cihaz görünüm olarak S3 versiyonu andırmakta.7,9 mm inceliğe sahip cihaz sadece 130 g ağırlığında.

Cihaz ın bir takım özelliklerinden bahsedersek :

  • Full HD (1920*1080) çözünürlüğe destekleyen Galaxy S4 5 inçlik Süper HD süper Amoled ekrana sahip. Adapt Display özelliği ile birlikte izlediğiniz içeriğe uygun olarak parlaklık-contrast gibi ayarları otomatik olarak yapabiliyor.
  • Dahili olarak 16/32/64 GB versiyonları olacak Galaxy S4 2 gb RAM ‘e sahip.Bunun yanında bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösteren 1.6GHz Exynos Octa-core chip ya da 1.9GHz quad-core Qualcomm işlemci seçeneğine sahip.Ayrıca micro SD özelliği ile 64 gb a kadar yükselebilmek mümkün.

Samsung-Galaxy-S4

  • Arka kamera 13 MP ön kamera ise 2MP değerinde.Dual camera özelliği sayesinde ön ve arka kameradan aynı anda video kayıt yapmanız mümkün.Aynı zamanda cihaz içerisinde resimleri düzenleyebilmeniz için ilgili yazılım mevcut.
  • Cihaz Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle beraber gelecek.Önceki cihazlarında olduğu gibi TouchWIZ arayüz desteği yine bu versiyonda da olacak.

s4

  • 2600 mAh değerinde çıkarılabilir batarya desteği ile birlikte sıcaklık ve nem ölçer sensörler S4 de bulmak mümkün.
  • Tüm bunların yanında google translate e benzer 10 dilde çeviri özelliği olan s4 translator, gelişmiş albümler oluşturmanızı sağlayan Story Album ve göz hareketinizi algılayan Smart Scroll gibi uygulamaları da bulmanız mümkün.

samsug-galaxy-s4

Galaxy S4 ‘ün Nisan ın sonundan itibaren piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.Siyah ve beyaz renklere sahip olacak S4 ülkemizde ne zaman satışa sunulur  ve fiyatı ne olur şu anda herhangi bir bilgi mevcut değil.

Daha detaylı bilgi için galaxy S4 resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.