Blogumdan Neden Para Kazanamıyorum

Blog hayatı çoğumuz için hobby olarak başlasa da sonraları ziyaretçi sayımız arttıkça acaba blogumdan para kazanabilirmiyim çalışmaları içerisinde olmuşuzdur.Başarılı bir çalışmadan ücret elde edebilmek ve hele bu ücreti de elde etmek için kendi işinizin kendi patronu olarak sürdürebilmek eminim keyif verecektir.

Bildiğiniz gibi Ehl-i Blog olarak da sitemde google adsense ve sponsor banner-link reklamlarına yer veriyorum.Google adsense bildiğiniz gibi bir başvuru sonucu sitenizin onaylanmasıyla google kurallarını ihlal etmediğiniz sürece tıklama başı düşük ücret!!! veren sistem.Bir kere onay aldıktan sonra gündemi yakalayan kaliteli içerikle gelirinizi artırmanız mümkün.Diğer sponsor banner – link olayı ise biraz pazarlama gerektiren bir durum.Yani insanlar size direkt ulaşabildikleri gibi siz de çeşitli forum sitelerinde reklam almak isteyenleri yakalamalı ve sitenize çekmelisiniz.Eğer dürüst bir satıcıysanız zamanla iyi bir çevrenizin olması içten bile değil.

>>>>>Adsense Reklamlarını Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Happy woman won a fortune

Peki blogunuzdan gelir elde etmek istemenize rağmen neden para kazanamıyorsunuz?İşte olası hatalar :

İlk olarak şunu bilin ki tüm blogger lar bir dönem bu tür sorunlar yaşamıştır.Karamsarlığa kapılmayın.

Domain uzantısı olarak blogspot tarzı ücretsiz servisler kullanıyorsanız mutlaka özel alana geçmelisiniz.Sitesi için 15 TL yıllık harcamayan kişiye kimse reklam vermek istemez.Ayrıca sitenizin profesyonelliği açısından da bu önemlidir.

Tasarım ilk bakış açısından önemlidir.Dağınık ve ilgisiz tasarımlardan kaçının.

Sitenizin google tarafından indexlendiğinden emin olun.Teknik hatalar var ise bunları düzeltin.

>>>>>Blogunuz Neden İndex Almıyor

Blogunuzun içeriği insanların ilgisini çekmeyen türden yazılar olabilir ya da yazıları sıkıcı bir şekilde aktarıyor olabilirsiniz.Bu konu üzerinde ciddi bir şekilde düşünün.

Para kazanma telaşından fazla sayıda reklama blogunuzda yer vermeyin.

>>>>>Blog Yazarak Adsense den Nasıl Para Kazanılır?

İçeriğinizi gözden geçirin.Para kazanmak için mi yazı yazıyorsunuz yoksa para kazanmaya değer yazılar mı yazıyorsunuz ?

Spam içerikten kaçının.Okuyucularınızı aldatmayın.

Blog hayatınıza yeni başladığınız andan itibaren hemen reklam alma girişimlerine başlamayın. Blogunuzda en azından 50 adet yazı olsun ve alexa değerleriniz 1M altında olmasına özen gösterin.

Ülkemizde reklam alım satımı tanıtım yazıları,banner ve text link şeklinde olmakta.Aslına bakarsanız en iyi yöntem ürün satıp kazanmak fakat yurtdışında buysellads tarzı siteler ülkemizde olmadığı için mecburen diğer yöntemlere başvuruyoruz.Banner – text link ve tanıtım yazıları sitenize alıyorsanız piyasanın üstündeki değerlere çıkmayın.Hatta en başlarda dikkat çekmek için daha düşük fiyatlarla işlem yapın.Piyasa değerlerini de az çok forum sitelerinden öğrenebilirsiniz.

blog-para-kazan

Son Sözler

Blogunuzdan gelir elde etmek sabırlı ve dikkatli bir çalışma gerektirir.Sürekli söylediğimiz gibi içerik ve içeriğe uygun tasarım.Bunlar size başarıyı getirecek.Daha sonra bu başarıyı taçlandırmak için doğru bir reklam yerleşimi ve biraz da pazarlama stratejisi.Kendinize reklam kaynakları oluşturun.Forum sitelerini takip ederek reklam veren firmaları keşfedin.İnsanların sizi bulmasını kolaylaştırın.(Düşük fiyatlı reklamlar gibi)

Yukarıda blogunuzdan gelir elde edememenize sebep olacak bir takım nedenler paylaştım.Sitenizden para kazanmaya engel olacak başka işlemler var mıdır?Tecrübelerinizi bizlerle paylaşın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

8 yorum:

 1. Ben de kazanamıyorum adsense den reklamlardan malesef :(

  YanıtlaSil
 2. Cok güzel ve net bir anlatım olmuş fakat her zaman söylerim bu iş para kazanmak icin değil zevk icin yapın zaten zamanla gelirde elde etmeye başlarsınız

  YanıtlaSil
 3. çok güzel paylaşımlar keyıflı ılgıyle okunacak makaleler teşekkurler

  YanıtlaSil
 4. güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

  YanıtlaSil
 5. çok yalın ve açıklayıcı bir yazı .teşekkürler...

  YanıtlaSil
 6. @Petek
  Beğendiğinize sevindim :)

  YanıtlaSil
 7. Blog yazarlığında ilk başlarda para kazanmaya odaklanılması sıkça yapılan hataların başında geliyor. Öncelikle kaliteli ve okunabilecek içerikler üretilmeli. Sabır ve istikrar bir blog yazarı için çok önemli. Blogu tanıtıcı girişimlerde bulunmak, diğer blog yazarları ile iletişime geçmek faydalı olacak. Para kazanmak birden olacak bir şey değil.

  YanıtlaSil
 8. İşinin ehlisin teşekkürler..

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.