İtfaiye Oyunu Türleri

Yangın söndürme, su topu fırlatma, akıllı itfaiyeci, itfaiye arabası, yangın merdiveni, itfaiye arabası sür, Disney itfaiye kahramanları bu saydıklarımız meşhur itfaiye oyunlarından birkaçı sadece. Bunlar ve daha fazla itfaiye oyunu sanal alemde meraklıları tarafından her gün oynanmaya devam ediyor. İtfaiye oyunları büyük küçük her yaştan insanın severek oynadığı oyun türlerinden birisi.
Her oyunda farklı bir temanın işlendiği itfaiye oyunlarında aslında hepsinin ortak bir amacı var. Bu oyunlarda ki ortak amaç yangınları söndürmektir. Yangınları söndürürken de olabildiğinizce hızlı olmakta fayda var.
Çünkü oyunlarda yangını söndürmeniz için size verilen süre oldukça kısıtlı ve bu kısıtlı süre içinde yangınlara müdahale etmeniz gerekiyor. İtfaiye oyunlarının bazıları sadece çocuklar için tasarlanmış özellikteler.

Çocuklar için olan oyunlarda yangını söndürmek oldukça basit bir işlem gerektiriyor. Bölüm atlanarak ilerleyen oyunlarda ise her bölümde oyun biraz daha zorlaşarak devam ediyor. Daha çok yetişkinlerinde oynayabileceği türden itfaiye oyunlarında ise oyunlar biraz daha karmaşık bir hal alıyor. Kısıtlı sürede verilen görevleri gerçekleştirmek gerekiyor. Verilen sürede başarılı olunamazsa yanıyorsunuz ve o bölümü tekrar oynamak durumunda kalıyorsunuz. Bu oyunlarda yine başarılı bir şekilde bitirilen bölümün ardından daha zor olan başka bir bölüme geçilmesi şeklinde devam ediyor.
 Biraz dikkatli birazda hızlı olmanızı gerektiren itfaiye oyunları keyifli vakit geçirmek için oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.