Güneş Koruyucu ve Vücut Sağlığı

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber ,yaz için planlar yapılmaya ve yaz için takvim çizilimeye başlandı.Herkes hazirandan sonra yapacaklarını şimdiden bir plan dahilinde düşünmeye ve tartışmaya başladı.Bu yaz çok sıcak ve uzun geçecek gibi görünüyor.Bazılar deniz kenarında tatil yapmayı düşünürken , bazıları yurtdışına çıkma düşünceleri var.

Sıcak günlerin yaklaştığı şu tarihlerde önümüzdeki günlere nazaran daha sıkı ve yoğun bir tempo içindeyiz.İş ve okulun yoğun oludğu bu dönemleri atlattıktan sonra kısa bir tatil ve dinlenme zamanı bizi bekiyor.Yazın tatile çıkmadan önce vücut losyonlarımızı ve , güneş kremlerimizi de yanımızda bulundurmayı unutmamalıyız.Çünkü bu tarz kremler , vücudumuzu korumamuz için hem gerekli , hemde önemlidir.Eğer bunlara dikkat etmessek tüm tatilimiz kötü bir şekilde geçebilir.Zaten kısa bir tatil zamanımız olduğu için o zamanımızıda yeterince iyi geçirmeliyiz.1 haftalık tatilimizde en çok dikkat etmemiz gereken konu sağlığmızdır.Çünkü sağlık olmadan hiçbirşey olmaz.

sebamed-logo-11

Güneş ışınlarının dik geldiği ve açık tenli insanların yaşadığı Avustralya’da, tarlada çalışan insanlar üzerinde bir araştırma yapıldı. Bir grup çalışan güneş kremi kullanarak çalıştı. Diğer grup, güneş kremi kullanmadan çalıştı. Güneş koruyucu ile çalışan grupta cilt kanseri görülmediği hatta bazı ufak tefek cilt kanserlerinin kendi kendini tedavi ettiği saptandı.Gerektiği zaman vüdumuza doğru kremler ve losyonlar kullanırsak , sağlığımız için daha doğru hareket etmiş oluruz. Sebamed vücut losyonu kullanarak vücudumuzun zararlardan korunmasınıda sağlayabiliriz.

Cildimizin sağlığı için yapabileceğimiz en önemli şey, güneşten korunmak… Çünkü ultraviyole ışınları, ciltte serbest radikal üretimini artırıp antioksidan savunma kapasitesini azaltarak cilt yaşlanmasına neden oluyor.

Esmer tenliyseniz en az 15 koruma faktörlü bir sebamed güneş koruyucu ürün yeterli gelecektir.Cildinizde lekelenme varsa, özellikle fiziksel filtre içeren yüksek koruma faktörlü koruyuculardan faydalanın.Güneş koruyucularınızı her yıl yenileyin ve kıvamı bozulmuş ürünleri kesinlikle kullanmayın.

Güneş ve zararlı ultraviyole ışınlarından korunduğumuz zaman yazın hem vücudumuzda yanma gibi tehlikelerden kournmuş olacağız.Hem de çok daha sağlıklı bir tatil geçiririz.Güneş kremlerini de alırken cildimize göre faktör faktör değiştği için inceleyerek almalıyız.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.