Google Reader Abonelikleriniz Outlook a Nasıl Aktarılır

Google reader çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen google kapatma kararından vazgeçecek bir açıklama yapmadı.Konu ile ilgili google ın farklı bir çalışma içerisinde olduğu söylense bile çoğu kullanıcı kendine alternatif yollar buldu ve reader ı terk etti.Özellikle feedly servisini seçen kullanıcı sayısı oldukça fazla.Hatta feedly, blogundan yapılan açıklamada talepyoğunluğundan ötürü servislerinin altyapısını genişlettiğini açıkladı.

>>>>>Google Reader Kapanıyor

Ben ne yapıyorum?Hala aktif olarak telefonumdan ve bilgisayarımdan reader ı kullanmaya devam ediyorum.Sanırım son güne kadar da devam edeceğim.Alternatif servislerden feedly de de hesap oluşturup yedekleme de yaptım.Fakat eğer outlook u fazlasıyla aktif kullananlardansanız abonesi olduğunu yazıları buradan da okuyabilirsiniz.Aynı zamanda reader hesabınızda kayıtlı olan aboneliklerinizi buradan takip edebilirsiniz.Nasıl mı?İşte detaylar…

Outlook

Öncelikle google reader hesabınızı yedeklediğinizi varsayıyorum.Eğer henüz yedekleme işlemini yapmadıysanız adlı yazımı okuyarak yedekleme yapabilirsiniz. >>>>>Google Hesabınız Nasıl Yedeklenir ?

1-Hesabınızı yedeklediğinizde bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı açın ve subscription.xml dosyasını zipli dosyadan çıkarın.

google-reader-yedekle

2-Outlook programınızı açın ve RSS akışlarına sağ tıklayarak OPML dosyası al seçeneğini seçin .

outlook-opml-dosyası-al

3-Karşınıza çıkan pencerede az önce zipli dosyadan çıkardığınız subscription dosyasını seçin.

4-İleri dediğinizde abone olduğunuz siteler görüntülenecek.Buradan ister tek tek isterseniz de tümünü seç diyerek eklemek istediklerinizi seçin.

Evet tüm yapmanız gerekenler bunlar.Bu yazımla birlikte tüm aboneliklerinizi outlook a taşımış oldunuz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.