Google Translate de Çevirdiğiniz Cümleleri Kaydedin

İnternette favori çeviri programlarımızdan olan google translate yeni bir özelliği ile çevirdiğimiz cümle ya da kelimeleri hazır cümle klavuzuna kaydetmemize imkan tanıyor.Artık özellikle yeni bir dil öğrenirken ezberlemek istediğimiz kelimeleri google  translate aracılığıyla kaydedebiliyoruz.Bu yenilik de açıkça gösteriyor ki google translate servisi ile basit bir çevirinin ötesinde kullanıcıların dil öğrenme çalışmalarında da hizmet vermeyi amaçlıyor.

Hazır cümle klavuzuna çeviri kaydetmek için kelime çeviri ekranında yıldız ikonuna tıklamanız gerekmekte.Tıkladığınızda çevirdiğiniz kelime anlamıyla birlikte kaydedilecek.Hemen ekranın sağ tarafında kelimenizin kaydedildiğine dair renklendirmeyi göreceksiniz.

google-translate

Kayıtlarınızı görmek için de yine aynı sağ üst köşedeki Hazır cümle kılavuzunu göster butonuna tıklamanız gerekmektedir.Buraya tıkladığınızda kelimelerinizin anlamlarıyla birlikte yer aldığını göreceksiniz.Üstelik kelimelerinize dillere göre filtreleyebilir ve sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz.

>>>>>Google Plus,Picasa ve Blogger Resim İlişkisi

Yerinde ve faydalı gördüğüm bu özellik sayesinde google translate kullanımının artacağını düşünüyorum.Bir de teknik terimler sözlüğü gibi bir çalışma eklense süper olur.Kim bilir belki de yakın zamanda bu özellik de eklenebilir.

Siz bu özelliği nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.