Google Plus da Anket Nasıl Oluşturulur

Anket çalışmaları bir konu hakkında takipçilerimizin ne tür tercihlerinin olduğunu öğrenmek adına verimli analizlerdir. Hele takipçi konusunda sosyal medyada fazlasıyla takipçimiz varsa anketimizi buradaki arkadaşlarımıza ulaştırırsak daha doğru sonuçlar elde edebiliriz.

Bildiğiniz gibi blogumuza blogger ın sahip olduğu araçlar sayesinde anket ekleyebiliyoruz ve bu anket aracını da yazımıza nasıl ekleriz onu da sizlerle paylaşmıştım. Şimdi ise sosyal medyaya hızlı bir giriş yapan google plus üzerinden anket nasıl yapabiliriz onu paylaşacağım.Google plus üzerinde henüz böyle bir anket düzenleme servisi mevcut değil.Sadece birkaç özelliği bir araya getirip anket oluşturacağız.Şöyleki google plus da bir yazı yazdığınızda çevrenizdekilerin yorum yazmasını engelleyebilirsiniz ya da kendiniz yorum yazıp arkadaşlarınızın yorum yapmasını engelleyebilirsiniz.Bu özellik bir kenarda dursun.Bir diğer özellikte beğendiğiniz yorumlara +1 verebiliyorsunuz.Şimdi tüm bunları topladığınızda bir anket için olması gereken tüm ihtiyaçları karşılamış olacaksınız.Daha net olursak:

>>>>>Yazılarınıza Blogger Anket Widget Nasıl Eklenir

google-plus-anket

  • Şimdi google plus hesabınıza giriş yapın
  • Bir paylaşımda bulunun ve herkese açık olmasını sağlayın.Bu anketin sorusu olacak.
  • Seri bir şekilde yazınıza yorumlar bırakın. Bu yorumlar anketin seçenekleri olacak.Hızlı olun çünkü kimse araya girip yorum yazmasın.
  • Daha sonra yorumları kapatın.
  • Evet anketinize cevap vermek isteyen arkadaşlarınız yorumlardaki seçenekleri +1 leyerek cevaplamış olacak.Nasıl bir çalışma olduğunu resme bakarak daha net görebilirsiniz.

Kimin hangi seçeneği seçtiğini +1 düğmesine basarak öğrenebilirsiniz.Bu anket sisteminin kontrol edebildiği özellikler bu kadar.Tam anlamıyla kontrol sağlamasa da standart anketler için kullanılabilir.Ne dersiniz ?

>>>>>Google Plus da Topluluk Nasıl Oluşturulur

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.