Facebook Dişli Yorum (Threaded Comment) Sistemi Nasıl Aktifleştirilir

Fazlasıyla aktif ve fan sayısına sahip bir facebook sayfanız varsa paylaşımlarınıza yapılan yorumları yönetmeniz ve takip etmeniz bazen zor olabiliyor.Şöyleki herhangi bir yoruma cevap yazdığınızda cevap yazdığınız kişi haberdar olsun diye adını etiketleyerek onu yorumdan haberdar ediyordunuz.Fakat yorum içerisinde yer almayan diğer kullanıcılarınız onlarca yorum arasında kim kime yorum yapmış, asıl yorum yapan kim, hangi yorum hangisinin cevabı gibi karmaşada kaybolup gidiyordu.Bundan facebook un da şikayeti olmuş olacak ki yeni yayınladığı özellikle beraber bu karmaşaya son veriyor.Facebook daha önce blogger da yer alan dişli yorum sistemini facebook sayfalara taşıyor.Bundan sonra facebook sayfalarda herhangi bir yoruma cevap yazdığınızda bu yorum sağa doğru kayacak ve daha derli toplu bir görünüm kazanacak.

>>>>>Facebook Mesajlarınızı Arkadaşlarınıza Ya da Başka Mail Hesaplarına Gönderin

>>>>>Facebook Profil Resmi Nasıl Büyütülür ?

facebook-disli-yorum-sistemi

Dişli Yorum Sistemi Nasıl Aktif Edilir ?

Normalde facebook sayfanıza girdiğinizde facebook size bir bildirim sunacak.Eğer bu bildirimi kaçırırsanız ya da bu işe manuel olarak yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek bu yorum sistemini aktifleştirebilirsiniz.

  • Admin olduğunuz facebook sayfa hesabınıza giriş yapın.
  • Sayfayı düzenle >>> İzinleri yönet yolunu izleyin
  • Sayfayı aşağıya sürükleyin ve “Sayfamda yorumlara yanıt verilmesinize izin ver” kutucuğunu işaretleyin.
  • Yaptığınız işlemleri kaydedin.

facebook-dişli-yorum

>>>>>Facebook Profil Resminiz Herkese Görünebilir Olabilir

Bu küçük ama facebook sayfa yöneticileri için önemli güncellemeyi sizlerle paylaştım.Blogger yorum sistemini anımsatan bu özelliği nasıl buldunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.