Facebookdaki Mesajlarınızı Arkadaşlarınıza Yada Başka Mail Adresine Nasıl İletilir

Facebook mesajlarınızı başka mail hesaplarınıza iletebileceğinizi biliyor muydunuz?Eğer facebook da arkadaşlarınızla yaptığınız mesajlaşmaları gmail  gibi başka mail hesaplarına iletmek istiyorsanız facebook bunu gerçekleştirmenize izin veriyor.Nasıl mı? İşte ayrıntılar :

Her şeyden önce neden böyle bir şeye ihtiyaç duyabilirsiniz ondan bahsedelim.Mesela facebookdaki mesajlarınızı güvenli bir yerde yedeklemek isteyebilirsiniz ya da facebook mesajlarınızı facebook hesabı olmayan bir arkadaşınızla paylaşmak isteyebilirsiniz ya da herhangi bir grupta mesajlarınızı paylaşmak isteyebilirsiniz.Sebebi ne olursa olsun facebook mesajlarınızı mail hesaplarınıza kolayca iletebilirsiniz.

facebook-mesaj-ilet

 • Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Hangi mesajlamayı iletmek istiyorsanız onu seçin ve actions butonuna basın.
 • Facebook size hangi mesajları iletmek istediğinizi soracak.Bildiğiniz gibi sohbet birden fazla tarihte gönderilmiş mesajlardan oluşabilir.Seçiminizi tamamladıysanız forward butonuna basın.

>>>>>Facebook da Durum Güncellemelerinizi Düzenleyin

>>>>>Facebook da Son Aktivitelerinizi Saklayın

Şimdi facebook size mesajları nereye iletmek istediğinizi soracak.Bu kişi facebook tan bir arkadaşınız olabilir ya da herhangi bir mail adresi olabilir.Virgül ile ayırarak birden fazla seçim yapabilirsiniz.

Her şey tamamsa Send butonuna basarak işleminizi tamamlayın.Gönderdiğiniz mesaj facebook arkadaşınıza ait ise onun mesajlar klasörüne düşecek.Eğer herhangi bir mail adresi ise o kişinin mail adresine düşecek.Örnek olarak benim gmail hesabıma gelen mesajların ön izlemesi :

facebook-mesaj-ilet-2

Şunu unutmayın ki gönderdiğiniz mailde sadece referans olması açısından mesajlaşan kişilerin ismi ve profil ismi yer almaktadır.Mesajlaşma içerisinde geçen fotoğraflar mail yoluyla iletilmeyecek.Sadece text tabanlı mesajlar mailin içerisinde yer alacak.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. merhaba..açıklamalarınız için teşekkürler..yalnız açıklamalarda iletmek istediğiniz mesajları seçiniz diyorsunuz..sıfırdan başlarsak hiç mesaj yoksa bile ,facebook a gelen veya gelecek tüm mesajlarımı belirlediğim bir autlook hesabına nasıl yönlendiririm.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarıyla bunu facebook otomatik yapmıyor :(

   Sil
 2. peki ben nasıl ayarlarm acaba

  YanıtlaSil
 3. poyraz bey şöylede bir sorun var..facebook tan bana mesaj gönderen arkadaşlardan sadece bir tanesinin mesajı autlook hesabıma geliyor fakat diğer mesaj gönderenlerinki gelmiyor ayarlarıma da baktım ama bir şey çıkaramadım..sizce neden olabilir..

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.