Cepte En Avantajlı Tarife Hangisi

Cep telefonu ile görüşmenin oldukça yoğun olduğu ülkemizde uygun ücretli tarifeye sahip olmak önemlidir. Ülkemizde hali hazırda bulunan 3 farklı GSM firmasının birbirinden farklı onlarca tarifesi mevcut.Tabii bu kadar tarife seçeneği olunca kendimiz için en uygun tarifeyi seçmek de zor olabiliyor.Kullanıcıların bu mağduriyetini gidermek adına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım “cep telefonlarında tarife karışıklığına son vermek için işletmecilerin internet sayfalarından tarifeler arası karşılaştırma yapan uygulama sunmalarını istediğini belirtti.”

3 GSM firmasının kıyasıya rekabet ettiği bu ortamda kullanıcıları çekmek için sürekli yeni tarifeleri firmalar önümüze getiriyor. Durum böyle olunca kendimize uygun tarife bulmak ve bunun hangi firmada olduğunu aramak oldukça zor olabiliyor. BTK nın kullanıcıların bu zorluğunu gidermek amacıyla başlattığı çalışma kapsamında artık Avea, Turkcell ve Vodafone internet sayfalarında kendi tarifelerinin ayrıntılarının yer aldığı bir sayfaya yer verecekler.Bu sayede herkes rahatlıkla tarifeler arasında kıyaslama yapabilecek.Bugün saat 11:00 itibariyle bu sayfaların test amaçlı olarak yayına girmesini bekliyoruz.Test süresi boyunca istek ve şikayetlerinizi BTK ya bildirebilirsiniz.

en-avantajlı-tarife

Sayfaları görmeden bir şey demek mümkün değil ama her şeyin net olarak ortaya koyulacağı tabloların bizleri aydınlatacağını ve kolay bir şekide tarifemizi seçebilmemize imkan tanıyacağı kanısındayım.Siz ne düşünüyorsunuz ?

kaynak : bigpara

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.