Hatırlamadığınız Blogger Şifreniz Nasıl Kurtarılır

Herhangi bir servise giriş yaparken şifreyi unutmak hemen hepimizin başına gelmesi muhtemel bir durumdur.Özellikle eğer bir blog sahibi iseniz facebook, twitter , blogger gibi önemli servislerin şifrelerini aklınızda tutmalısınız.Gün gelir bu servislere ilave servisler eklenir ve hepsine farklı şifreler tanımlarsınız.Bazen bu şifre karmaşasında blogger şifrenizi hatırlayamadığınız da olabilir. Blogunuza yazı girmenizi ve blogunuzu yönetmenizi engelleyen bu duruma derhal müdahele etmelisiniz.

Peki kaybedilen, hatırlanamayan blogger şifresi nasıl kurtarılır ?

İlk olarak blogger a bağlanın ve Hesabınıza erişemiyor musunuz? linkine tıklayın.

Bu link sizi farklı bir sayfaya yönlendirecek.Bu sayfada şifrenizi kurtarmak için iki farklı yol izleyebilirsiniz.İsterseniz blog sayfanızın URL sini yazın isterseniz gmail hesabınızı yazın.

blogger-şifre-kurtarma

İlgili kutulara mail adresinizi ya da blog adresinizi yazın ve ARA butonuna basın.

>>>>>Blogger İki Adımlı Doğrulama Nasıl Aktifleştirilir

1 -Eğer hesabınıza herhangi bir telefon numarası bağlamadıysanız yalnızca ikincil mail hesabınıza şifrenin resetlenmesi linkini gönderebilirsiniz.Eğer telefon numarası belirtmediyseniz ARA butonuna bastığınızda aşağıdaki resimdeki bir pencere sizi karşılayacak.Burada şifre resetleme linkini ekranda yazan diğer mail adresinize gönderip göndermeyeceğiniz soran bir ekran karşılayacak.Onaylıyorsanız Devam butonuna basın.

sifre-kurtarma-secenek

İkincil mail adresinize kurtarmak istediğiniz hesaba dair şifre resetleme maili gidecek.İkincil mail hesabınızı açın ve mailinize gelen resetleme linkine tıklayın.Yeni şifrenizi girip onaylayın.Bu sayede şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

>>>>>Gmail Hesabınızı Ne Zaman Oluşturduğunuzu Öğrenin

2- Eğer şifresini kaybettiğiniz hesaba ait telefon numarası bilgisini daha önce eklediyseniz bu sefer size mail yoluyla şifre kurtarma yönteminin yanında telefon ile de kurtarma seçeneğini gösterecek.Buradan telefon seçeneğini işaretleyin altta açılan kısımda text/SMS i seçin.

sifre-kurtarma-cep-sms

Devam butonuna basın.Cep telefon numaranıza 6 haneli bir şifre gelecek.Buradaki şifreyi açılan sayfadaki kutuya yazın.Tekrar Devam butonuna basın.Eğer yazdığınız kod doğruysa buton sizi şifrenizi belirleyeceğiniz sayfaya yönlendirecek.Burada yeni şifrenizi iki defa girerek kaybettiğiniz hesabınıza erişim sağlamış olacaksınız.

>>>>>Şifrenizin Güvenirliliğini Microsoft Aracıyla Kontrol Edin

Son Sözler

Eğer şimdiye kadar blogger hesabınızla ilgili olarak herhangi bir şifre kaybetme gibi durumla karşılaşmadıysanız olası bir duruma karşı telefon hesabı belirlemeniz yararınıza olacaktır.Telefon hesabı ekleme istemiyorsanız muhakkak ikincil şifre kurtarma hesabı ekleyin.Yoksa başka türlü hesabınızı kurtarmanız mümkün olmayacaktır.Google zaman zaman size ikinci mail hesabı ve telefon ekleme seçeneğini sunacaktır.Uygulamakta fayda var !!!

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.