Youtube da Bir Kanala Ait Çalma Listesi Blogunuza Nasıl eklenir

Blogumuzda uzun uzadıya yazılar arasında izleyicilerimize kısa bir mola vermek için beğendiğimiz videoları sunarak onlara keyifli dakikalar geçirmelerini sağlarız.Bu video ekleme işlemi basitçe sidebar alanına gadget ekleyerek olmakta.Peki takipçilerinize galeri halinde youtube da herhangi bir kanaldan son videolarınızı göstermek istemez miydiniz?

Resimlerden oluşan galerileri eklemek son yıllarda blogların vazgeçilmezi haline geldi.Buna ilaveten video galerinizi oluşturmak da youtube sayesinde artık çok kolay.Bu yazımda sizlere kendi video galerinizi nasıl blogunuza ekleyebilirsiniz onu paylaşacağım.Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu sistem youtube da yer alan kanallardan son videoları çekiyor.Eğer kendinize ait bir kanalınız yoksa hemen youtube da bir kanal oluşturabilirsiniz.Bunun yanında hali hazırda olan kanalları da blogunuza ekleyebilirsiniz.

DEMO

>>>>>Youtube Videolarınızı Blogunuza Müzik Çalar Olarak Ekleyin

youtube-channel-playlist

Youtube kendi hesabınızla giriş yapın.

Hemen sol tarafta yer alan channels sekmesine tıklayın.Tarayıcınızın adres satırını kontrol ettiğinizde aşağıdaki gibi bir URL göreceksiniz.

www.youtube.com/feed/11111111

Renkli olarak belirttim kısım sizin kanalınızın ID si.Bunu aşağıdaki kod blogunda kullanacağız.Yukarıdaki adımları tamamladıysanız şimdi gelelim kodumuzu düzenlemeye.

<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js"></script>
<style type="text/css">
#MD-youtubevideos{width:600px;margin:0 auto;}
.video{display:-moz-inline-stack;display:inline-block;vertical-align:top;zoom:1;*display:inline;width:120px;text-align:center;padding:5px;}.video img{width:120px;border:solid 1px #DDDDDD;}
.video a{font-size:11px;font-style:oblique;text-align:left;}
#MD-Player{width:600px;cursor:move;background:#FFFFFF;border:solid 1px #DDDDDD;padding:5px;margin-bottom:15px;-webkit-box-shadow:0px 10px 22px #9B9B9B;-moz-box-shadow:0px 10px 22px #9B9B9B;box-shadow:0px 10px 22px #9B9B9B;}
#MD-Player a{top:-10px;font-size:12px;color:#333;}
span.MD-Link{font-weight:bold;font-style:normal;font-size:11px;}
</style>
        <script type="text/javascript" src="http://makingdifferent.github.com/blogger-widgets/MD-youtube-plugin.js"></script>
                        <script type="text/javascript">
            $(document).ready(function() {
                $('#MD-youtubevideos').youTubeChannel({
                    userName: 'kanal ID',
                     showPlayer: true,
                    playerWidth: "600",
                    playerHeight: "400",
                    channel: "uploads",
                                        loadingText: "Loading...Please Wait",
                     hideAuthor: true,
                    numberToDisplay: 10,
                    linksInNewWindow:true
                               });
            });
        </script>

<div id="MD-youtubevideos"></div>

 

Renkli kısımları kendi isteğinize göre düzenleyin.En başta aldığımız kanal Id sini, genişlik-yükseklik ayarlarını, ve gösterilecek video saysını renkli kısımları değiştirerek ayarlayabilirsiniz. Şimdi kod düzenlemeniz de tamamsa bu kodları görüntüleyebilirsiniz.Şimdi eğer farklı bir sayfa açıp orada görüntülemek isterseniz yapmanız gereken blogger hesabınıza giriş yapıp yeni sayfa oluşturun ve html modda yukarıdaki kodları ekleyin.Yok eğer genişlik ve yükseklik ayarlarını kısa tutup sidebar da göstermek isterseniz yerleşim>>>HTML/JavaScript Gadget ekle diyerek yukarıdaki kodları ekleyin.

>>>>>Youtube da Yasaklı Videoya Nasıl Ulaşılır

>>>>>Youtube da Video Aramanın 4 Etkili Yolu

Evet bu yazımda sizlerle youtube da bir kanala ait çalma listesini nasıl blogumuza ekleriz onu paylaştım.Video galerinizi okuyucularınızla paylaşmak için güzel bir ipucu olarak görüyorum.Aklınıza takılan bir soru  olursa yorum bölümünde paylaşın…

thanks for Nitin

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Güzel bir uygulama. Takır takır da çalışıyor.

    YanıtlaSil
  2. Reis öncelikle emeğine sağlık. Küçük bir sorunla vaktini alacağım affola..
    Sayfa - html oluştur yoluyla denedim kodları kullanmayı fakat önizlemede birşey görünmüyor. Birde yukarıda javascript koduna tıklandığında 404 hatası veriyor. Benmi kullanamadım yoksa bu 404 yüzündenmi oluşmuyor sayfa ?

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.