Son Yazılarınızı Feedburner Aracılığıyla Otomatik Olarak Twitter da Paylaşın

Sosyal medya servisleri blog yazılarımızın populerliliğini artırmada önemli bir rol oynamakta.Bu yüzden bu gücü ihmal etmeden hitimizi artırmak için yazılarımızı twitter, facebook  ve google plus  da paylaşırız.Bu paylaşımı manuel olarak yapıyoruz fakat yazımız yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak paylaşılmasını da isteyebilirsiniz.Bunu yapabileceğiniz farklı harici servisler mevcut ve daha önceki yazılarımda bunları sizlerle paylaştım.Bu yazımda ise feedburner servisinin twitter için sunduğu otomatik paylaş özelliğini paylaşacağım:
>>>>>Blog Yazılarınızı Otomatik Olarak Twitter da Paylaşın
  1. Bir blogger kullanıcısıysanız eğer muhakkak feedburner servisini kullanıyorsunuz.Şimdi feedburner hesabınıza giriş yapın.
  2. Hangi blogunuzla ilgili işlem yapmak istiyorsanız onu seçin.
  3. Karşınıza farklı işlemler yapabileceğiniz bir ekran gelecek. Siz menulerde Publicize yi seçin.
blog-yazilari-otomatik-twitter-gonder
  1. Şimdi add a twitter account butonuna basın.Doğrudan twitter hesabınıza yönleneceksiniz ve uygulama twitter hesabınıza erişim için sizden yetki isteyecek.Bu yetkiyi ona verin.
  2. Hemen alt menüde twitter a son yazıları gönderme konusunda bir takım ayarlar mevcut.Buradaki seçenekleri de düzenlediyseniz eğer sol alt köşedeki activate butonuna basın.
>>>>>Blog Yazılarınızı Otomatik Olarak Google Plus a Gönderin
Tüm bu adımları doğru bir şekilde yaptıysanız eğer artık son yazılarının feedburner servisi aracılığıyla twitter hesabınıza aktarılacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.