Outlook da Maillere Okundu Bilgisi Nasıl İstenir

Outlook iş hayatımızda mail alışverişi sırasında sıklıkla kullandığımız mail programıdır.Bu mail programı diğer mail servislerinin içermediği bazı özellikleri içerir.Bu özellik hepimizin kullandığı ve benim de en çok beğendiğim keşke gmail de uygulayabilsem dediğim mail okundu bilgisinin alınması.
İş hayatında bu mail programını kullananlar şirket içi ve dışı maillerinde yazdığı mailin ilgili kişi tarafından alınıp alınmadığını önemserler.Çünkü alınması gerekn hızlı bir cevap vardır ve bu maili kişinin okuması gerekiyordur.Peki Outlook da maillerimize okundu bilgisi nasıl ayarlayabiliriz ?
Maillerinize okundu bilgisi almanın iki yolu var.Birincisi otomatik olarak tüm maillerinizde okundu bilgisi istemek ikincisi ise okundu bilgisi isteyeceğiniz maili seçmek.
Tavsiye yazı : Outlook imza ekleme

1-Otomatik olarak maillerinide okundu bilgisi isteyin.

Bunu gerçekleştirmek için Outlook açıkken File >>> Options (Seçenekler) >>>Mail yolunu izleyin ve açılan pencerede İzleme seçeneklerini (tracking) seçin.
Burada gönderdiğim tüm iletilerde bunları iste seçeneğini göreceksiniz.Okundu Bilgisini işaretleyin ve Tamam diyerek çıkın.
outlook-okundu-bilgisi

2-Okundu bilgisini isteyeceğiniz mailleri kendiniz seçin.

Yeni e-posta yazma ekranındayken üst köşede yer alan seçenekler Tab ına tıklayın. Açılan menüde okundu bilgisi iste seçin.
outlook-okundu-bilgisi-isteme
Outlook Maillerinize okundu bilgisi almayı önemsiyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. Merhaba

  outlook 2007' de hotmaıl kurulumunu yaptım; fakat hesap ayarlarını sınamaya tıkladıgım zaman sureklı ag parolasını gırın kutucugu cıkıyor. kullanıcı adım ve parolamı tekrar gırıyorum ama sureklı aynı kutucugu tekrar cıkarıyor... sınamadakı ılk asamayı bu yuzden tamamlayamıyorum, iptal dıyorum. 2. aşama olan sınama e posta ıletısı gonderıne gecıyorum. onu gonderıyor. sorun neden kaynaklanıyor olabılır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. valla hotmail eklemedim daha önce :( Müsait bir zamanda araştırmaya çalışırım

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.