Google Adsense Reklam Engelleme Nasıl Yapılır

Blogunuzda yayınladığınız reklamlardan para kazanmanın en uygun yolu elbette adsense reklamlarıdır.Adsene alternatifi diyebileceğimiz sitelerin bir kısmı Türkiye de hizmet vermiyorlar, bir kısmı ödeme noktasında sıkıntı çıkarıyor ve bir kısmı da tıklama karşılığı düşük fiyat veriyor.Bu yüzden blog yazarları olabildiğince adsense de para kazanmanın yollarını arıyor.Adsense den para kazanmak da göründüğü gibi çok kolay değil. İyi bir yerleşim ve alakalı reklamların çıkması adsense gelirlerinizi artırmaya yönelik çalışmalar olacaktır.Alakalı reklamların çıkması ise adsense reklam engelleme çalışması ile olacaktır.Bu çalışmaları yapabilmeniz ve adsense hesabınızı çok daha kolay takip edebilmeniz için çok güzel bir chrome eklentisi mevcut. AdSense publisher toolbar

adsense-publisher-tool

Bu toolbar sayesinde hesabınızda şu ana kadar biriken parayı aylık ve günlük olarak kazançlarınızı takip edebilirsiniz.Bunun yanında hesabınıza ait reklamların yayınlandığı site açıkken bu eklentiyi görüntülerseniz reklam birimi hakkında bilgi edinebilir ve istemediğiniz adsense reklamının sitenizde görüntülenmesini engelleyebilirsiniz.

Adsense Publisher Toolbar Nasıl Eklenir

 1. Buradan chrome mağazasına girerek eklentiyi yükleyin.
 2. Adsense hesabınızla ilgili mail adresinizle giriş yapın.
 3. Şimdi tarayıcınızın üst köşesindeki ikona tekrar tıkladığınızda hesabınıza bağlı kazançlarınızı buradan görüntüleyebilirsiniz.

adsense-publisher

Tarayıcınızın sağ üst kısmında yer alan mavi ikona tıkladığınızda en üstteki resimde de göreceğiniz üzere Yardım ve Seçenekler linkine tıklayın.Burada adsense hesabınızı kullandığnız sitenin adresini yazın.Kaydedin.Şimdi sitenize görüntüleyin.Eklemiş olduğunuz adsense reklamları tam yüklendiği zaman etrafında adsense bilgilerinin görüntülendiğini göreceksiniz.Burada eğer görüntülenen reklam istemediğiniz türden bir reklam ise bu reklamı engelleyebilirsiniz.

adsense-reklam-engelle

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. En merak ettiğim konu buydu. Bazen rahatsız edici, göz zevkini bozan vücut geliştirme reklamları çıkıyor.

  YanıtlaSil
 2. klarnethane.com adsense hesabımız var başka ne Tür ayarlama gerekiyor. Adsense yüksek kazanma yolu nedir ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Popüler yazılarımızdan olan Adsense ile nasıl para kazanılır ve Adsense TBM yükseltme başlıklarına bakabilirsiniz. Onun dışında, ziyaretçi sayınızı yükseltmeye odaklanmanız da blogunuzdan Adsense ile elde edeceğiniz gelire pozitif katkı sağlayacaktır.

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.