Facebook Bildirimlerinizi Herhangi RSS Okuyucunuzda Görüntüleyin

Facebook da fazlasıyla aktifseniz hareketlerinize dair bildirimleri takip etmek bazen zor bazen de can sıkıcı olabilir.Hareketlerinize ait acaba bir yorum gelmiş mi kim beğenmiş kim ne demiş soruları size meşgul ediyor olabilir.Bu sorularınıza cevap bulmak için sürekli facebook hesabınıza giriş yapmanız da bu işi eminim zorlaştırıyordur.

Önceki yazılarımda facebook hesabınıza giriş yapmadan nasıl bildirim alabilirsiniz onu sizlerle paylaşmıştım.Oradaki yazımda bir chrome eklentisi kurarak bildirimleri alabiliyordunuz.Bu yazımda ise bildirimleri rss beslemesi olarak alıp google reader gibi rss görüntüleyicilerde nasıl görüntüleriz onu paylaşacağım.

>>>>>Facebook Hesabınıza Bağlanmadan Bildirimleri Alın

Şimdi facebook  hesabınıza giriş yapın ve sol üst köşede yer alan dünya ikonuna tıklayarak bildirim pencerenizi açın.

Tüm bildirimleri gör linkine tıklayın.

Şimdi karşınıza tüm bildirimlerin olduğu sayfa gelecek.Burada resimde de göreceğiniz üzere rss linkinizi göreceksiniz.Bu linkin üzerine sağ tıklayıp adresi kopyalayın.

facebook-RSS

Kopyaladığınız bu linki istediğiniz rss servisi aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.Ben favori uygulamam olan google reader dan bahsetmek istiyorum.Google reader hesabınıza giri yaparak sol üst köşede yer alan subscribe butonuna basın ve açılan kutucuğa az önceki adresi yapıştırın.

>>>>>Facebook Bildirimler Andorid Telefonda Nasıl Kapatılır

Facebook bildirimleriniz karşınızda…

google-reader-facebook-bildirim

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.