Blogger Yorum Formu Genişliği Nasıl Değiştirilir

Yazdığınız yazılara yorum almak bir dahaki yazılar için yazarı cesaretlendirir.Bu yüzden biz blog yazarları olabildiğince okuyucularımızı yorum yapma konusunda ikna etmeye çalışırız.Tabii yorum yazmak yazınını kalitesi ile ilgili olduğu gibi yorum formunun göze hoş gelen bir tasarımda olması da önemli.Bu yüzden blogger yorum formunu güzelleştirmek adına bir başka ipucunu sizle sunmak istiyorum.Eğer varsayılan olarak Blogger yorum formunu kullanıyorsanız bu formun genişliği bazen istediğiniz ölçülerde olmayabilir.Yorum formunun dar olması bazen temanızın görünümünü bozabilir.Hiç dert değil bu yazımda size yorum formunu istediğiniz ölçülere nasıl getirebiliriz onu paylaşacağım.
>>>>>Blogger Yorum Formu Nasıl Değiştirilir
image
Şablonunuzda herhangi bir değişiklik yapmadan önce şablonunuzu yedeklemenizi öneririm.
  • Blogger hesabınıza giriş yapın
  • Değişiklik yapmak istediğiniz blogunuzu seçin ve Şablon>>>Html Düzenle kısmına gelin.
  • Şablonu  genişlet kutucuğunu işaretleyin.
  • Aşağıdaki kod blogunu arayın :
<iframe allowtransparency='true' class='blogger-iframe-colorize blogger-comment-from-post' frameborder='0' height='410' id='comment-editor' name='comment-editor' src='' width='100%'/>
Kırmızı renkli kodda formun genişliği sığabildiği ölçü olarak yüzde ifade edilmiş.Biz şimdi buna pixel olarak değer vereceğiz.Örneğin 600px gibi.Şimdi 100% ifadesiniz 600px olarak değiştirin ve şablonunuzu kaydedin.Herhangi bir yazınızı kontrol ederek yorum formunuzun genişliğinin değiştiğini görebilirsiniz.
Not:Yukarıdaki kod blogunuz birden fazla yerde bulabilirsiniz.Tüm yerlerde aynı değişikliği yapmayı unutmayın.
>>>>>Blogger da Yazar Yorumları Nasıl Renklendirilir

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.