Blogunuzun İndexlenmesi Nasıl Engellenir

Yeni bir bloga başladığınız zaman tüm gücünüzle arama motorları tarafından indexlenmeyi hızlandırmak için çalışmalar yaparız.Belki herkesin amacı bir şekilde indexlenme hızını artırmak iken blogumuzun indexlenmemesi için ayarlama yapmak da ne demek ?
>>>>>Blogunuz Neden İndex Almıyor
Bildiğiniz gibi yeni tasarım yapmaya çalıştığımız zaman internet kullanıcılarının sitemize girip taslak halindeki tasarımı görmelerini istemeyiz. Önce tasarım halledip daha sonra görmelerini isteriz.İşte bu ve buna benzer durumlar için blogumuzun google tarafından indexlenmesi ve aramalar sonucu çıkması bizim için problem olacaktır.

Sitemizin İndexlenmesi Nasıl Engellenir ?

 1. Blogger hesabınıza giriş yapın
 2. Ayarlar>>>Temel>>>Gizlilik yolunu izleyin.
 3. Burada iki seçenek göreceksiniz.Blogunuzun blogger listesinde yer almasını ve indexlenmesini isteyip istemediğinizi soran seçenekleri hayır olarak işaretleyin.
blogger-index
Yaptığınız işlemi kaydettiğiniz zaman arama botları sitenizi taramaya devam edecek fakat robots.txt dosyanız yazılarınızın indexlenmesini engelleyecektir.
Eğer tüm çalışmalarınızı yaptıktan sonra eğer tekrar indexlenmesini istiyorsanız yukarıdaki ayarları EVET diyerek tekrarlamalısınız.
>>>>>Google Da Hızlı İndex Alabilmek İçin Ping Servisleri
Daha çok farklı demo blogları kullanarak tasarım yapan arkadaşlar bu yöntemi kullanarak bloglarının indexlenmesini engelleyebilirler…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. hic yapmayacagim bir sey :)

  YanıtlaSil
 2. şu robots.txt dosyasını nasıl düzenliyeceğiz bi çözemedim site çöker diye :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O dosyaya pek dokunmamak gerekiyor.Makale hazırlayacak yeterli ve güvenli bir kaynak bulamadığım için herhangi bir yazı yazmadım o konuda

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.