Backlink Oluştururken Hataya Düşmeyin

Çoğu forum sitesinde çeşitli backlink paketleri görmüşsünüzdür.Blogunuza değişik PR değerlerine sahip bloglardan backlink kazandıracaklarını belirtirler.Bu backlinklerin bir kısmı iyi olsa da bir kısmı da spam içerikli olduğundan her zaman bu paketler başarı getirmez.Hatta google ın algoritmalardaki yeni güncellemeleri ile bunlar siteniz için zararlı bile olabilir.Gelin bu ve buna benzer paketleri birlikte tartışalım:
spam-backlink

Ani yükseliş her zaman tehlikelidir

Belirli bir oranda hitiniz varken aldığınız paketlerle birden yükselmeniz google tarafından önemsenmeyecektir.Hele ki blog dünyasında yeni ve daha 4-5 yazıya sahip bir blogsanız.Google bu kadar yeni bir blogun hemen yüksek değerlere gelemeyeceğini düşünecek ve sonuç PENALTY!!!.Blog hayatınız daha başlamadan bitme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.Tabii bu işin kötü tarafı.İyi tarafı ise eğer aldığınız backlinkler PR değeri yüksek olan sitelerden ise işler kısmen iyiye gidebilir.Bu tür sitelerden backlink almanız sitenizin hitini artırabilir.Bu konuda benim yaptığım çalışmalardan sizlere şunu söyleyebilirim:
 • Eğer blogunuz yeni ise en az 10 – 15 yazı birer gün arayla ekleyin.
 • Bir backlink paketi alacaksanız sıralamanızı aniden yükseltmeden çalışmayı günlere yayacak şekilde bir çalışma olmasına özen gösterin.
Böyle bir backlink paketi sizi 10- 20 milyon alexa değerinden 3-4 milyona kadar düşürebilir.Bunu bizzat yeni açtığım bloguma uyguladım ve bu sonuçları yakaladım.
>>>>>Pinterest ten dofollow backlink nasıl alınır
Eğer en azından 400k civarı bir blogunuz varsa şimdi aldığınız backlink paketine dikkat etmelisiniz.İlk olarak backlinkleriniz sizin sahip olduğunuz PR değerinden yüksek olsun ve Türkçe sitelerden olsun.Aksi takdirde büyük çabayla belli noktalara getirdiğiniz blogunuz her an uçabilir.Yabancı bloglardan aldığınız backlinkler google tarafından kötü algılanacaktır.Çünkü insanlar dilini anlamadığı bir siteye neden bu kadar fazla girsinler ki …
Bunlar benim gözlemlerim.Backlink paketleri sizlere geçici olarak bir artış sağladığından çok da sağlıklı bir işlem olmamaktadır.Hepimiz blogumuzun fazla sayıda kişiye ulaşmasını ve blogumuzdan para kazanmak isteriz.Bu hırsımız bizi kolay yollardan yükseliş çalışmalarına yöneltirse emin olun zararı yine bizler görürüz.Peki bu durumdan etkilenmeden sağlıklı bir şekilde nasıl yükseliş sağlarız?
>>>>>En Etkili Backlink Kaynağı Blog yorumlamak mı Forumlar mı?
Burada yapmanız gereken blogunuzun belli başlı seo ayarlarını yapıp kaliteli içerik girdikten sonra PR değeri yüksek siteleri yorumlayıp kendi arkadaş çevrenizi oluşturmanın yollarını aramaktır.Konuk yazar olarak sitelere yazınızı yazıp o site okuyucularını blogunuza çekmeyi başarmalısınız.Bunu başardığınızda buralardan kazanacağınız backlinkler daha uzun ömürlü ve sağlıklı olacaktır.
Sitelerinize yaptığınız backlink çalışmaları var mı?Tecrübelerinizi bizlerle paylaşın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

10 yorum:

 1. tebrik ederim,bu tür makalelerin artması gerekli,Seo ile 2 yıldır uğraşan biri olarak(çoğu deneme-yanılma yöntemi)backlink paketlerinin başlarda iyi olduğunu,daha sonra ise siteyi bitirdiği kanısındayım.spam listelerle program ile tek ip kullanarak bir ya da bir kaç günde yüklenilen backlink çalışmasının ne faydası olur ki?

  YanıtlaSil
 2. Teşekkü ederim. Anlatılanları denemeye çalışacağız, umarım başarılı olur. www.yenidunyalar.com

  YanıtlaSil
 3. Tşk ederim bilgi için

  YanıtlaSil
 4. iyi bir site teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. çok baclink almak kendi kategorisinde siteyi .yükseltirmi
  www.atasehirkurye.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ani olmamak, benzer kaliteli bloglar olmak kaydıyla elbette yükseltir.

   Sil
  2. Benzer ve kaliteli sitelerden backlink almak kolay değildir. Hatta bu rekabet ortamında imkânsıza yakındır. Ondan sonra hacklink kötüleniyor. Ee kardeşim, insanlara çıkar yol bırakılmıyor ki! Lafa bak; "Sitenizin içeriği ile aynı içerikteki sitelerden backlink alın ama satın almayın" oldu, adam hayrına verecek zaten linki. Bırakın bu saçma işleri ya.

   Sil
  3. Bu bir çelişki değil. Ben Ehliblog'da birçok içeriğe link sağlıyorum. Nasıl oluyor? Çünkü faydalı gördüğüm sitelere link vermiş oluyorum. Bu zor bir şey değil. Kaliteli içerik her zaman kendini pazarlayacaktır. Sektörel kelimelerdeyse durum, biraz da mecburen, satın almaya dönüşüyor. O kadarına yapacak bir şey yok. Adam matbaa işiyle uğraşyor ama matbaacılıkla alakalı yazacak vakti yok. İçerik üretemiyor. Sabit sitesi üzerinden de müşteri edinmesi lazım. Bu durumda mecburen link alımına başvuruyor. Bu durumun genelinde bir saçmalık olduğunu düşünmüyorum. Kısaca şunu söyleyebilirim: backlink alımlarında, doğallığın bozulmaması gerektiğini düşünüyorum. İster satın alma olsun, ister manuel ekleme olsun. Önemli olan doğallıktır bana göre.

   Sil
 6. Hocam eline sağlık çok güzel olmuş bu güzel paylaşım icin teşekkür ederim size

  YanıtlaSil
 7. Harika Bir Paylasim Olmus ellerinize Saglik Sevkle Okudum yazilarini severek takip ediyorum sizleri kolay gelsin paylasim için tskler hocam

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.