Adsense den Ban Yememek İçin Sahte Tıklamalar Google a Nasıl Bildirilir

Google adsense, blog yazarlarının en önemli gelir kaynağı olması sebebiyle üzerinde optimizasyon yapılması ve hesabın kapatılmaması için gerekli çalışmaların yapılması gereken bir sistem.Önceki yazılarımda sizlere adsense gelirinizi artıracak değişik yöntemler paylaşmıştım.Bu yazım ise adsense hesabımızı geçersiz tıklamaların oluşturduğu BAN eylemine karşı nasıl önlem alırız a yönelik olacak.Kazayla yaptığınız tıklamaları google a bildirmek için neler yapmamız gerekir onu sizlerle paylaşacağım.
>>>>>Adsense Reklamlarını Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bildiğiniz gibi adsense hesap sahipleri kendi hesabına bağlı bloglarında reklamlara tıklamamak zorunda.Eğer kendi reklamlarına tıklarsa adsense politikaları gereği hesabı aktifliğini kaybedecek.Ya da herhangi bir saldırıya uğramışsanız adsense hesabınızı kaybettirmeye yönelik bir çalışma içerisindeyseniz bu tıklamalar da adsense ekibi tarafından hesabınızın dondurulmasına yol açacak.Peki böyle bir durumda Adsense ekibi nasıl haberdar edilir ?

Kendi reklamlarınıza asla tıklamayın

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki yüksek kazanç elde edebilmek için kendi reklamınıza tıklamamalısınız.Bunu bir kenara koyduktan sonra aklınıza şu soru gelebilir : Sitemde kim reklam vermiş onu öğrenmek ve o reklam vereni engellemek istiyorum.Bunu öğrenebilmem için de reklamıma tıklamam gerekiyor.Bunu öğrenmenizin tek yolu reklama tıklamak değil.Yapmanız gereken önceki yazımda da belirttiğim gibi adsense Publisher tool kullanmak.Bu eklentiyle istemediğiniz reklamların sitenizde görüntülenmesini engelleyebiliyorsunuz.
>>>>>İstenmeyen Adsense Reklamları Nasıl Engellenir

Sahte tıklamalardan haberdar olun

Gelelim sizin bilginiz dışında olabilecek duruma.Sitenize herhangi bir saldırı söz konusu olabilir.Bunun için ara ara adsense hesabınızdaki kazançları kontrol etmenizde fayda var.Yukarıda bahsettiğim eklentiyle bunu kolayca gerçekleştirebilrsiniz.Eğer anormal bir durum söz konusu ise bir kaç günlüğüne adsense reklamlarınızı kaldırabilirsiniz.

Olası durumları sizlerle yukarıda paylaştım.Eğer gelirlerinizde anormal bir artış veya kendi tıklamalarınız yer alıyorsa adsense den bir mail almanız söz konusu.Bu maile rağmen herhangi bir önlem almadıysanız hesabınız dondurulacaktır.Bu yüzden adsense ekibinden gelen mailleri anında okuyabilmek için aktif bir mail hesabı kullanmanızda fayda var.Ayrıca olası anormal durumlar için adsense ekibini önceden uyarmanız da faydanıza olacaktır.
>>>>>Sahte Adsense Kazanç Raporlarına Dikkat Edin

Sahte tıklamalar için adsense ekibi nasıl bilgilendirilir ?

Bu gibi durumlar için adsense tarafından oluşturulmuş bir form var.Bu formu doldurarak onlarla iletişime geçebilirsiniz.Hesabınızın açık haldeyken bu forma buradan ulaşabilirsiniz.
Adsense hesabınızla ilgili bu tür sıkıntılar yaşadınız mı?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. Faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim. Bazen öyle anlar oluyor ki yanlışlıkla kendi reklamıma tıklıyorum. "Aha gitti hesap" diye tedirgin oluyorum bir an ya.

  YanıtlaSil
 2. elinize sağlık güzel makale olmuş
  birde reklamlara olan saldırılara karşı önleme yöntemi var bir ara anlatmıştım, baya zahmetliydi uygulaması.

  bu arada blog daha güzel olmuş.
  Bültenimize Abone Olun.Son Yazılar Mailinize Gelsin çok şık

  eee ne demişler sana her güleni dost her bok atanı düşman sanma (hikayesi uzun merak eden googleden aratıp okusun)
  haydi selametle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi tıklama nedeniyle hesabım engellendi ne yapabilirim düzelmesi için

   Sil
  2. Yazı sonunda bu konudan bahsettim.İlgili formu doldurup göndermeniz yeterli.

   Sil
 3. Abim itiraz formunu doldurdum gönderdim ama yine de kabul etmediler engelli hesap yazıyor ne yapabilirim.

  YanıtlaSil
 4. Zamanında ne kadar küfür etsem az kalacak tanımadığım insanlar tarafından tıklama sorunu yaşadım anında farkettim defalarca adsenseye formdan mail attım cvp vermediler, büyük kazançlarım da yoktu günlük 1-2 dolar.. velasıl cvp gelmedi, bir ay sonra banladılar. defalarca mail attım yine cvp gelmedi..

  Hak mı bu?..

  Madem banlayacaksın madem ben suçluyum, neden 1 ay sonra banlıyorsun. Adsensenin de namussuzluğu var..

  Ama ben masumdum öbür tarafta rızkıma engel olanların yakasını bırakmayacağım..

  YanıtlaSil
 5. Peki normal tıklamalarda ne yapacağız. Diyelim günlük hitimiz 1000 ama farzedelim ki 200 tıklama alıyoruz ? o zamanda ban atar mı. Saldırı olduğunu art arda bir anda reklama tıklanmayla mı anlayabiliriz ?

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.