Blog Yazarı Yorumları Nasıl Cevaplamalı ?

Bir blog yazarı yazdığı yazıya ziyaretçi veya takipçisi tarafından yorum atılmasını bekler. Aynı şekilde bir proplemi olan veya cevaplanması gereken bir sorusu olan blog takipçisi de yaptığı yoruma blog yazarından cevap bekler. Peki bir blog yazarı yorumları nasıl cevaplamalı?
blogyazarınasılyorumyapmalı

Yorumları Yayınlayın!

Öncelikle bir blog yazarı hakaret,spam içeren yorumlar haricinde diğer bloguna yapılan yorumları yayınlamalı. Yorum yayınlanmadığında ise takipçi blogu takip etmeyi bırakır. Çünkü takipçinizin attığı yorumu yayınlamanız "takipçizin görüşlerine değer verdiğiniz anlamına gelir." En önemlisi olabildiğince yorumları cevaplamaya çalışın!

>>>>>Neden İnsanlar Blog Yazarlığını Bırakıyor

Samimi olun,Didaktik dil kullanmayın!

Varsayalım,takipçinizin bir sorunu var. Sizden çözmenizi bekliyor. Samimi bir dil kullanıp,ona ismiyle hitap ederseniz. Sorunun yarısını çözmüş olursunuz. Verdiğiniz samimi cevap takipçinizi elinizde tutacaktır!

Uzun cümleler yerine kısa ve öz cümleler kullanın!

Takipçi yazıyı okur,yorumunu yapar. Yanıt gelmesini bekler. Siz bu yorumu kısa ve öz bir şekilde cevaplayın. Uzun cümleler anlaşılmayabilir. Bu yüzden ikinci bir soruyla karşılaşabilirsiniz.

>>>>>Blogunuza Daha Fazla Yorum Almak İçin İpuçları

Eleştiri yorumlarına karşı kendinizi tutun,yenilmeyin!

Duygusal davranmayın,eleştiri yorumlarına karşı olabildiğince sakin olun. Haklı olsanızda,karşı taraf sözlerinde haksız olsa da dahi "Özür dileyin". Ama birden fazla tekrarlamayın.

Soru dışına çıkmayın!

Sorulan soru konusu dışına çıkmayın. Soru neyse uygun şekilde cevaplayın. Proplem çözüldüyse karşı tarafa sorun.

Teşekkür Edin!

Son olarak Teşekkür Etmek bir blog yazarının en çok kullandığı sözdür. Öyle de olmalı. Bundan sıkılabilirsiniz ama bir teşekkür takipçiniz için bana değer veriyor anlamı taşır. Olumlu bir yoruma teşekkür etmeyi sakın unutmayın.

Yazar Hakkında: Haydar Samur 4 yıldır blog yazıyor. Blogu: blogsokak.blogspot.com

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Vermiş olduğunuz bilgileri amatör olarak uğraş verdiğim sitemde uygulamaya çalışacağım.Teşekkürler

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.