Windows 8 de Hazırda Beklet Seçeneğini Aktifleştirin

Windows 8 işletim sistemini kurup bilgisayarınızı kapatmak istediğinizde eğer benim gibi hazırda beklet seçeneğini kullananlardansanız bu seçeneğin Windows 8  kapatma menüsünde yer almadığını sanırım fark etmişsinizdir.

Windows 8 varsayılan ayarlarında maalesef hazırda beklet seçeneğini bizlere sunmamış.Fakat bilgisayarını tamamen kapatmadan açılışına hızlı bir şekilde erişmek ve kapalı olduğunda da şarjının fazladan gitmesini önlemek isteyen özellikle notebook kullanıcıları bu menüye fazlasıyla ihtiyaç duymaktadır.Bu yüzden Windows 8 de hazırda beklet (hibernate) kapatma seçeneğine nasıl ulaşırız sizlerle onu paylaşacağım:

guc-secenekleri

  • Windows 8 in o meşhur metro menusundeyken arama ekranına güç diye yazın.
  • Ayarlar a tıkladığınızda sol tarafta yer alan “Güç düğmelerinin davranışını değiştir” menüsüne tıklayın.
  • Karşınıza yeni bir pencere açılacak.Burada sayfanın sonuna doğru geldiğinizde kapatma ayarlarının altında hazırda beklet seçeneğini göreceksiniz.İlgili kutuya tik işaretini ekleyin ve kaydedin.

hazirda-beklet

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra bilgisayarınızı kapatma ekranına gelerek hazırda beklet menüsünün yer aldığını göreceksiniz.

>>>>>Bilgisayarınız Otomatik Olarak Hazırda Beklet Moduna Geçsin

Hazırda beklet seçeneğini fazlasıyla kullananlardan mısınız?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.