Windows 8 Açılışı Nasıl Hızlandırılır

Windows 8  kullanıcılarına farklı alternatifler sunan özellikleri geliştirilmiş bir işletim sistemidir.Bu sistemi yakından tanıma ve özelliklerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Yine işinizi oldukça hızlandıracak bir özelliğini sizi tanıtmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi işletim sistemimizi açarken en çok istediğimiz özelliklerinden biri de hızlı açılmasıdır.Bazen bu özelliğini kullanabilmek için harici programlar bile kullanırız.Windows 8 harici program kullanmadan size hızlı başlat seçeneğini sunuyor.

>>>>>Windows 8 de Hazırda Beklet Nasıl Aktifleştirilir

Windows 8 de hızlı başlat nasıl aktifleştirilir

Windows 8 içeriğinde yer alan hızlı başlat özelliği sayesinde bilgisayarınızı kapattığınızda sistem bilgilerini bir dosya içerisine kaydediyor ve siz bilgisayarı başlattığınızda Windows bu dosyayı tanıyarak işlemine devam ediyor.Gelelim bu özelliği nasıl aktifleştireceğimize:

windows8-guc-secenekleri

  1. Başlangıç ekranına gelerek ayarlardan güç seçeneklerine gelin.
  2. Sol tarafta Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin ‘ e tıklayın.
  3. Sayfayı aşağıya doğru sürüklediğinizde aşağıda kapatma seçeneklerini göreceksiniz.Hemen burada yer alan hızlı başlat kutucuğunu işaretleyin.

windows8-hizli-baslat

Yukarıdaki adımları yaptığınızda bilgisayarınızda hızlı başlatı aktifleştirmiş olacaksınız.Yalnız şunu unutmayın yeniden başlat dediğinizde bilgisayarınız standart işlemini gerçekleştirecek.Yani yeniden başlat komutu hızlı başlatı içermeyecek.

Bu özelliği aktifleştirdikten sonra arada bir yeniden başlat yaparak programlarınızın yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bu özelliği iptal etmek isterseniz aynı adımları izleyerek kutucukta yer alan işareti kaldırıp eski duruma dönebilirsiniz.

>>>>>Windows 8 de Filigran Yazısı Nasıl Kaldırılır

Windows 8 in açılış performansını nasıl buluyorsunuz? Bu özelliği aktifleştirdikten sonra gözle görülür bir fark gördünüz mü?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.