Twitter Vine Servisini Duyurdu

6 saniyede dünyaya ne sunabilirsiniz ?İşte Vine projesinin arkasındaki fikir buna dayanıyor.Twitter in yeni servisi Vine 6 saniye veya daha az sürede çekeceğiniz hareketli görüntüleri kaydedip paylaşmanızı sağıyor.
Şu anda IOS işletim sistemi taşıyan cihazlarınızda bu servisi kolaylıkla kullanabilirsiniz.Ekrana parmağınızı basılı tutarak 6 saniye veya daha az süredeki hareketli görüntünüzü kaydedebilir ve twitter facebook gibi sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
Çekilmiş kısa klibe buradan göz atabilirsiniz : http://vine.co/v/biTaEEwdq2n?1
IOS store da uygulamayı kurduktan sonra gerekli üyelik işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.Klibinizi oluşturmak da bir kaç adımda halledebilecek bir iş.

Vine Kullanarak Nasıl Klip Oluşturulur

  1. Uygulamayı çalıştırın ve görüntü kaydetmeye başlamak için kamera ikonuna basın.
  2. Kaydetmeyi başlatmak için parmağınızı ekrana basılı tutun.Kayıt işleminin başladığını ekran üzerinde hareket eden yeşil bar çubuğunu göreceksiniz.
  3. Ekrandan parmağınızı kaldırdığınız anda kayıt işlemi duracaktır.İşlem tamamlandıktan sonra uygulama size bir önizleme sunacak.Burada isterseniz kayıt işlemini tamamlayabilir ya da silebilirsiniz.Eğer kayıt işlemine devam etmek istiyorsanız ilerleyen adımda vine size video yu facebook twitter ve vine de paylaşabileceğiniz ekranı karşınıza getirecek.Eğer facebook veya twitter da paylaşmak istiyorsanız Vine da da paylaşmak zorundasınız.Eğer paylaşmadan kaydetmek istiyorsanız Share on Vine seçeneğindeki işareti kaldırıp devam edebilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için mashable tarafından hazırlanan videoyu izleyebilirsiniz :
Twitter ilk çıktığı dönemde getirdiği 140 karakterlik paylaşım sınırlaması da çok konuşulmuş ve insanlar zamanla bu sınırlamaya alışmıştı.Twitter yine yeni servisi ile bir sınırlamaya gitti ve Vine servisinde 6 saniyelik bir sınırlama getirmiş durumda.Kullanıcıların ne kadar bu sürenin kısa olması konusunda şikayetleri olsa da bu sisteme alışacaklarını düşünüyorum.Bunun yanında diğer işletim sistemlerine ne zaman gelecek bu servis diye soruyorsanız twitter bu konuda çalışmalarının olduğunu ve ilerleyen günlerde diğer platformlarda yerini alacağını belirtiyor.
Vine servisini nasıl buluyorsunuz?Kullanıma başladıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.