Feedburner Email Takipçilerinizin Mail Adresleri Nasıl Yedeklenir

Feedburner bildiğiniz gibi ücretsiz olarak hizmet veren blogumuzu RSS olarak okumak isteyen ya da mail yoluyla son yazılarımızı almak isteyenlere imkan tanıyan bir servistir.Verdiği hizmet gereği biz blog yazarları için önemli bir rol oynamaktadır.Çünkü sitemizi mail yoluyla takip sitemize daha çok trafik sağlamakta.Bu yüzden feedburner bu hizmeti verebilmemiz için ücretsiz hizmet veren önemli servislerdendir.

Feedburner hesabınıza girdiğinizde mail yoluyla sizi takip edenlerin listesini görebiliyorsunuz.Buradan kimlerin hesabını akitfleştirdiğini kimlerin onaylamadığını görebilirsiniz.Bunun yanında email ile takip edenlerin mail adreslerini toplu bir şekilde almak bu adreslerin herhangi bir şekilde kaybolma ihtimaline karşı yedekleme yapmak açısından büyük önem taşır.Bu yüzden sitemizi mail yoluyla takip edenlerin listesini alarak bilgisayarımızda nasıl yedekleriz bu yazımda sizlerle paylaşacağım :

>>>>>E-mail Subscription Form Nasıl Eklenir?

Feedburner hesabınıza giriş yapın.

İlgili blogunuz seçin va açılan sayfada See More About Your Subscribe seçeneğini seçin.

feedburner-abone

Açılan sayfada aşağıya doğru gelerek Feedburner email subscriptions u bulup tıklayın ve aşağıya doğru açılan menüden Manage your email subscriber list i seçin.

email-abone

>>>>>Feedburner Email Satırı Nasıl Değiştirilir

Bu sayfada sizi takip edenlerin mail adreslerini görebilirsiniz.Burada yapmanız gereken Export CSV yi seçerek listeyi bilgisayarınıza indirmek.İndirdiğiniz dosyayı ister bilgisayarınızda kayıtlı tutun isterseniz bulut servislerine aktarın.

Evet yukarıda sizler mail yoluyla sizi takip edenlerin listesine nasıl ulaşabilirsiniz onu paylaştım.Bu listeyi isterseniz mail hesabınıza aktarıp toplu maillerde de kullanabilirsiniz.Aklınıza takılan bir soru olursa bizlerle paylaşın.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

9 yorum:

 1. Merhaba hocam,

  Mail listesi içeri aktarabiliyor muyuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elbette csv uzantılı olarak dışarı aktarıp daha sonra gmail e içeri aktarabilirsiniz

   Sil
 2. Eyvallah poyraz emeğine sağlık faydalandım.

  YanıtlaSil
 3. Adresleri csv olarak aldıktan sonra telefona atabiliyormuyum?

  YanıtlaSil
 4. Samsungdan iphone adres defteri yine bu şekilde atılabiliyormu?

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler açıklayıcı bir şekide resimlerle anlatmışsınız sağolun.

  YanıtlaSil
 6. Hocam bu mail adreslerini başka bir websitemin feedburner hesabına yükleyebiliyor muyum acaba ?

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.